Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 27-06-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Sağlık çalışanlarının döner sermaye sorunu çözülmeli
 
Sağlık çalışanlarının döner sermaye sorunu çözülmeli

Hastanelerde sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen (Döner Sermayelerin) Ek Ödemelerin kurumların ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılarak çalışanlara sabit ek ödemeler dışında her hangi bir ödeme yapılmaması nedeniyle Türk Sağlık Sen Sağlık Bakanlığı önünde kitlesel eylem yaptı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 04-04-2019 - 22:22

 

50 BİN DİLEKÇE SAĞLIK BAKANLIĞINA VE YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU (YÖK) TESLİM EDİLDİ
 
Hastanelerde sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen (Döner Sermayelerin) Ek Ödemelerin kurumların ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılarak çalışanlara sabit ek ödemeler dışında her hangi bir ödeme yapılmaması nedeniyleillerden gelen 81 Şube Başkanınınkatılımı ile birlikte Sağlık Bakanlığı önünde Türk Sağlık Sen ve Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı öncülüğünde kitlesel basın açıklaması yapılarak Döner Sermayeler hakkında toplanan 50 bin dilekçe Sağlık Bakanlığına ve Yüksek Öğretim kurumu (YÖK) teslim edildi. 
 
KAMUDA, SAĞLIKTA ŞİDDETE BİR AN ÖNCE ÇÖZÜM BULUNMALIDIR
 
Döner Sermayeler ( Ek Ödemeler) hakkında Sağlık Bakanlığı önünde yapılan kitlesel eyleme   Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’de katıldı. Başkan Çeker; Eylem sonrasında yaptığı değerlendirmede ilk olarak kamu çalışanlarına yapılan şiddeti kınadı.  Kocaeli Gebze’de bir öğretmenin katledildiğini ve İzmir Bornova’da bir aile hekiminin usulsüz talebi reddettiği için 9-10 kişi tarafından darp edildiğini söyleyen Çeker;  “ Kamuda, sağlıkta şiddete bir an önce çözüm bulunmalıdır. Çalışanlar hayatlarından endişe etmeden hizmet üretebilmelidirler. Hükümetten bu konuda acil düzenleme yapmalıdır” dedi. 
 
ÇALIŞANLAR SABİT EK ÖDEMELERE MAHKUM EDİLMİŞTİR
 
Değerlendirmelerini sürdüren Çeker; Bu gün burda sağlık çalışanlarının haklı taleplerini dile getirmek için buradayız. Diyen Çeker; Çalışanların emekleri ile elde edilen döner sermayelerin çalışanlara adaletli bir şekilde dağıtılmayarak kurumların ihtiyaçları için kullanılmak suretiyle çalışanlar sabit ek ödemelere mahkumedilmiştir. Dedi. Çeker; Sağlık çalışanlarının haklı taleplerini ve Döner Sermayelerin personele dağıtımında yapılan adaletsizliği her platformda dile getirmemize ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine iletilmesine rağmen Bakanlık çalışanın haklı taleplerini dikkate almayarak yeni düzenleme yapmama noktasında ayak sürümektedir. Diyen Çeker; Temennimiz bakanlık sağlık çalışanlarının feryadına kayıtsız kalmaz. Sağlık çalışanlarının talepleri doğrultusunda yeni bir Döner Sermaye düzenlemesini çalışma hayatına uyarlayarak sağlık çalışanlarının mağduriyetine son verir. Dedi.
 
TÜM TARAFLARI MEMNUN EDECEK DÜZENLEMELER YAPILIR
 
Başkan Çeker; Demokrasisi gelişmiş ülkelerde kurum yöneticileri çalışanlar hakkında yapılacak düzenlemelerde çalışanların temsilcilerinin görüşlerinide alarak tüm tarafları memnun edecek düzenlemeleri çalışma hayatına uyarlar. Umarız  Sağlık Bakanlığı ve YÖK sağlık çalışanları için yapılacağı yeni Döner Sermayedüzenleme yönetmeliğinde çalışanların sesine kulak verir. Diyen Çeker; Yeni Döner Sermaye düzenlemesinde katsayılar arttırılmalı ve yükseltilen katsayılarda tavan oranda uygulanmalı, sözleşmeli daime işçi pozisyonunda çalışan personelin maaş ve diğer özlük hakları, 4/B sözleşmeli personelin aylıklarının genel bütçeden ödenmesi ve Sabit Ek Ödemelerinin de genel bütçeden ödenmesi yönünde hükümler getirir. Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarının beklentileri doğrultusunda yeni bir düzenlemeyi kısa sürede hayata geçirmelidir.  Türk Sağlık Sen olarak konun takipçisi olacağız dedi.


 
Etiketler :
Sağlık - çalışanlarının - döner - sermaye - sorunu - çözülmeli -
04-04-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi