Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 27-06-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Doğan, yarın koltuğunu Hürriyet’e verecek!
 
Doğan, yarın koltuğunu Hürriyet’e verecek!

31 Mart seçimlerinde İzmit Belediye Başkanı seçilen ve tam 14 gündür sabırla mazbata bekleyen Fatma Kaplan Hürriyet yarın saat 14.00'de mazbatasını alacak daha sonra da görevine başlamak için Belsa'ya doğru yola çıkacak. Hürriyet tüm İzmitlileri de devir teslim törenine davet etti. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 14-04-2019 - 17:48

 

İlimizde görevine başlayamayan tek belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet. YSK muhalefetin itirazlarını hızlıca karara bağlıyor ve genellikle de ret yanıtı veriyor. AKP söz konusu olduğunda da tıpkı İstanbul’da olduğu gibi itiraz dilekçesi daha sonra karara bağlanacak gibi bir gerekçeyle kenara konulabiliyor.

YSK tarafsız olması gereken bir kurum, lakin itiraz dilekçelerinin gündeme alınmasındaki eşitsizlik bile bu kurumun baskı altında olduğunun çok açık göstergesidir. Yasa da iktidar partisinin seçim kaybettiği yerlerde itiraz işlemleri uzatılır, muhalefet partileri söz konusu olduğunda da kurul hemen toplanarak reddeder diye bir madde var da bizim mi haberimiz yok? 
 
YSK, hiç ayrım yapmadan hızla kararlar alsa şimdi kimse böyle düşünüyor da olmazdı. Son 10 yıldır İzmit Belediye Başkanı olarak görev yapan Nevzat Doğan, yarın koltuğunu Fatma Kaplan Hürriyet’e devredecek. Nevzat Doğan belediye çalışanlarına selam vermez, hatta onların yüzlerine bile bakmazdı. 
 
Fatma Kaplan Hürriyet’in nasıl bir tutum sergileyeceği de merak ediliyor. Sefa Sirmen Belediye binası önünü süpüren temizlik işçisine bile tebessüm ederek günaydın derdi. Ve Sirmen kim olursa olsun ayrım yapmadığı için bu ve bunun gibi özellikleri nedeniyle sevilen bir isim oldu. 
 
Seçimlerde AKP’lilerden de yoğun bir şekilde destek alan Fatma Kaplan Hürriyet’in, ayrım yapmadan herkesi kucaklaması halinde bir daha ki seçimlerde çok daha yüksek oy oranıyla işbaşına gelmesi de kaçınılmaz bir gerçektir. Fatma Kaplan Hürriyet’in, Süper Hizmet Masası adı altında faaliyet gösteren birimin adını Halk Masası olarak değiştirmesi de bekleniyor. 
 
Hürriyet’in ekibinde kimler yer alacak? Bunlar da önümüzdeki günlerde belli olacak. Öte yandan Belsa esnafları da Fatma Kaplan Hürriyet’in göreve başlamasını sabırsızlıkla bekliyorlar. Zira Belsa işhanındaki güvenlik sorunu, sık sık yaşanan adli vakalar onların işlerini de olumsuz etkiliyor. 
 
Belsa işhanındaki giriş kapılarının sayılarının azaltılmasını talep ediyorlar. Aynı hususta çok ketum bir tavır sergilemesi nedeniyle de Nevzat Doğan’a tepki gösteriyorlar. Yürüyüş Yolu üzerindeki kırılan parke taşlarının tamir edilmesi de isteniyor. Elbette kent genelinde bu anlamda yapılacak da çok iş var. 
 
Fatma Kaplan Hürriyet’i, çok yüksek bir tempoda çalışacağı yoğun günler bekliyor. CHP’lilerin atom karınca dedikleri Hürriyet’in yüksek enerjisiyle zor işlerin üstesinden geleceğinden de kuşku duyulmuyor.


 
Etiketler :
Doğan - - yarın - koltuğunu - Hürriyet’e - verecek! -
14-04-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi