Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 03-06-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Genç Şehir Projesinde ödüller sahiplerini buldu
 
Genç Şehir Projesinde ödüller sahiplerini buldu

Jüri üyeleri tarafından incelenen projelerin içinden dereceye girenler, yapılan törenle ödüllerine kavuştu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 20-04-2019 - 11:32

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği genç fikirlerin yarıştığı Genç Şehir Proje yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı. Jüri üyeleri tarafından incelenenKentleşme, Sosyal Alanlar, Eğitim ve Bilişim kategorilerinden birbirinden değerli projeler değerlendirmeye alındı.
 
 
PROTOKOLUN İLGİSİ YOĞUN OLDU
 
SDKM’de gerçekleşen ödül törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal’ın yanı sıra Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Mücahit Arslan, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gülsoy, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Osman Günler, büyükşehir yetkilileri, jüri üyeleri ve çok sayıda genç katıldı.
 
GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
 
Ödül töreninde konuşma gerçekleştirenKocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın 120 sayfalık seçim beyannamesinin 40 sayfasının gençlerle ilgili olduğunu hatırlatarak, “Bu kentte önümüzdeki beş yıl gençlerle ilgili projeler yapılacak. Bugüne kadar Kocaeli’de gençlerle ilgili birçok proje yapıldı bu artarak devam edecek.” dedi.
 
BU PROJELER TOZLU RAFLARDA ÇÜRÜMEYECEK
 
Kılavuz Gençlik Projesi’nin Türkiye’de örnek proje olduğunu söyleyen Yeşildal, bu kapsamda çalışmaların devam edeceğinin altını çizdi. Yeşildal “Kılavuz Gençlik Projesi bütün illerde uygulanılacak model proje haline geldi. Bu kentin gelişiminde gençler daha çok söz söyleyecek. Çünkü bu kentin geleceğinde biz büyükler değil gençler olacak. Biz büyüklerin tecrübesiyle gençlerimiz yere daha sağlam basarak önemli işler başaracaklar. Bu projeler tozlu raflarda çürümeyecek ve değerlendirilecektir.” ifadelerini kullandı.   
 
DÖRT KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİ
 
Yarışmaya katılan projelerin, özgün ve yaygın etki alanına sahip olması, Ar-Ge niteliği taşıması, gerçekçi ve uygulanabilir olması ön planda tutulurken belirlenen dört alanda ödül takdimi yapıldı. 
 
KENTLEŞME KATEGORİSİ
 
Kentleşme dalında Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğrencisi Murat Özdilek birinci olurken ikinci Veysel Pürmüslü, üçüncü ise İzmit Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Eren Eşref oldu. Mansiyon ödülüneAnadolu Üniversitesi Mezunu Şüheda Başaran layık görüldü.
 
SOSYAL ALANLAR KATEGORİSİ
 
Sosyal Alanlar Kategorisinde Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümü öğrencisi Feyza Nur Özmetebirinci olurken,Konya Karatay Üniversitesi Sosyal Hizmetler öğrencisi Elif Negiz ikinci oldu, üçüncü ise Kocaeli Üniversitesi Sosyal Hizmetler öğrencisi Beyzanur Duru oldu. Mansiyon ödülü ise Kocaeli Üniversitesi Tıbbı Ve Aromatik Bitkiler öğrencisiAyşe Nur Betül Duysak’a verildi. 
 
EĞİTİM KATEGORİSİ
 
Eğitim kategorisinde Gebze Teknik Üniversitesi-Moleküler Biyoloji Ve Genetik Caner Erdoğan birinci olurken Kocaeli Üniversitesi Radyo ve Televizyon Sinema öğrencisi Hasan Kaplan ikinci oldu. Üçüncü ise Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencisi Hamza Gürsoy oldu. Mansiyon ödülü ise Kocaeli Anadolu Lisesi’nden Enes İrtemek’e verildi.
 
BİLİŞİM KATEGORİSİ
 
Bilişim Kategorisinde Mansiyon Ödülünü,Prof.Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’ndenNida Işık aldı. Program sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, projeleri değerlendiren jüri üyelerine plaket takdim etti. Ayrıca programdan önce Kocaeli’nin 10 yıl önce ve günümüzü anlatan resim sergisi yapıldı. 


 
Etiketler :
Genç - Şehir - Projesinde - ödüller - sahiplerini - buldu -
20-04-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi