Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 17-02-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Başkan Büyükakın, UKOME’ye bunu sordu mu?
 
Başkan Büyükakın, UKOME’ye bunu sordu mu?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanı Salih Kumbar ‘Siz kimi kandırıyorsunuz?’ Dedirtecek bir işleme daha imza attı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 30-04-2019 - 12:20

 

İzmit- Bağırganlı (Kandıra) arasında yolcu taşımacılığı yapan İlhan Özkol’un karşı karşıya kaldığı haksızlıkları daha önce de dile getirmiştik. Yasak olmasına rağmen otobüslerine alarak ücret karşılığında sivil yolcu taşıyan öğrenci servisi araçlarının bu kural dışı davranışlarına göz yuman da UKOME ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ydi. 
 
İlhan Özkol defalarca aynı konuda 'Denetleme yapılsın' şeklindeki sözlerle UKOME’den yardım istedi ama kimse kılını kıpırdatmayarak, öğrenci taşımalarının karşılığını zaten devletten alan servis araçlarının haksız kazanç sağlamalarına göz yumdular.
 
Tarlasını ve arabasını satarak 800 bin TL harcayan ve İzmit Bağırganlı hattını ihale ile alan İlhan Özkol üst satırlarda vurguladığımız sebeple zarar etmesine rağmen uzun süre direndi. Fakat UKOME’deki yöneticilerin vurdum duymaz tavırları karşısında çileden çıkarak ‘kontak kapatıyorum ben yokum’ dedi.
 
UKOME yöneticileri kontak kapatılmasından değil, bu durumun basına yansımasından rahatsız oldular. Nitekim İlhan Özkol’a ‘ Bizi rencide ettin’ de dediler. Biz kul hakkı yedik, seni üzdük hakkını helal et demediler. 
 
Seçime 3-5 gün kala da aynı hattı ihalesiz olarak bir kooperatife verdiler. İhalesiz işlem yapılamaz, yapılırsa da bu suçtur. Nitekim İlhan Özkol’da konuyu yargıya taşıdı. Altında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanı Salih Kumbar’ın imzasının yer aldığı sözleşme iptali yazısı da Özkol’a bizzat elden tebliğ edildi. 
 
O yazıda İlhan Özkol’un kontak kapattığı vurgulanmış da, suçlu biziz denilmemiş. Yine o yazıda yeterli yolcu bulamaması denmiş de; öğrenci servisi araçlarının kaçak yolcu taşımalarına engel olamadık denilmemiş. 
 
Ve üstelik 84. Maddeye dayandırılarak İlhan Özkol’la ilgili ihale yasaklısı işlemi yapılacağının da altı çizilmiş. Hem mağdur et, hem de kanuna dayandırıp ceza kesmeye çalış.  Belli ki bunlarda kul hakkı yeme korkusu da yok. Sizin Gönül Belediyeciliği dediğiniz bu mu? Buna dense dense; gönül kırma, gönül incitme ve hak yeme denir.


 
Etiketler :
Başkan - Büyükakın - - UKOME’ye - bunu - sordu - mu? -
30-04-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi