Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 09-07-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Polis & Adliye > Narkotik Eğitim Tırı Kocaeli’de
 
Narkotik Eğitim Tırı Kocaeli’de

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneğinin girişimleriyle ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlığında alınan karar doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırlanan Narkotik Eğitim Tırının ilimize getirilmesi kararı alındı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 03-05-2019 - 13:22

 

Narkotik Eğitim Tırı, Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği ile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonunda Kocaeli Kitap Fuarı girişinde ziyaretçilerine ücretsiz olarak hizmet verecek.
 
“Eğitim Tırı, 4-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kocaeli' de vatandaşların ziyaretine açılacak.”
 
Narkotik Eğitim Tırının ilimize getirilmesi nedeniyle bir açıklama yapan Kocaeli Bağımlılıkla Mücadelede ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Ömer Karataş, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de asrın vebası olan uyuşturucu illetinden gençlerimizi uzak tutmaya ve bu tür bağımlılıkları önlemeye yönelik çalışmalarımıza kurulduğumuz günden bugüne hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Narkotik Eğitim Tırı içerişinde oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda ki eğitim modülleri ile madde bağımlılığı konusu, farklı boyutları ile işlenerek; gençler ve aileler üzerinde daha etkili ve kalıcı etkiler bırakılması hedeflenmektedir.’’ dedi.

Gençlerimiz Geleceğine Güvenle Bakabilmeli

Karataş, eğitim tırının dünyada tek olma özelliğini taşıdığını vurgulayarak, “Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Kitap Fuarı olan 11.Kocaeli Kitap Fuarı giriş alanında, 4-5 Mayıs  tarihlerinde iki günlük Narkotik Eğitim TIR’ını ilimizde ağırlayarak bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadelede; suçtan arınmış güvenli bir toplumun gelişimine ve geleceğine güvenle bakabilen gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Aileler ve Öğrenciler Narkotik Eğitim Tırına Davetlisiniz
 
Son olarak Aileleri çocuklarıyla birlikte eğitim tırına davet eden Karataş, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerin madde bağımlılığından korunması için farkındalıklarının artması ve bilinçlendirilmeleri için bu eğitim tırını ziyaret etmeleri azımsanmayacak kadar değerlidir.” diye konuştu.
 
Vatandaşların uyuşturucu sorununa karşı farkındalığını arttırmak amacıyla gerçekleştirilecek etkinlikte; uyuşturucunun zararları ve uyuşturucu kullanan bir kişinin yaşadığı sorunları birebir anlatılarak gösterilecek.Tır öğrencilerin yanı sıra Kocaeli'de yaşayan herkesin ziyaretine de ücretsiz olarak açılacak.


 
Etiketler :
Narkotik - Eğitim - Tırı - Kocaeli’de -
03-05-2019
Polis & Adliye
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi