Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 07-06-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > FETÖ sanığına skandal teklifi yapan bakanlar kim?
 
FETÖ sanığına skandal teklifi yapan bakanlar kim?

CHP Parti sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin değerlendirme yaptı. Öztrak, FETÖ sanığına teklif getirenlerin açığa çıkması gerektiğini söyledi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 15-05-2019 - 17:24

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşsizlik rakamlarına ilişkin konuşan Öztrak, Bu işsizlik oranıyla Türkiye'nin rakipleri Haiti, Yemen, Irak ve yerle bir olmuş Suriye" dedi. Ayrıca İmamoğlu aleyhine ifade verirse serbest kalacağı söylenen öne sürülen FETÖ sanığıyla görüştükleri iddia edilen bakanlar hakkında da "Bu bazı bakanların ortaya çıkmalarını ve kendilerini açıklamalarını bekliyoruz." dedi.

Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:"Bu işsizlik oranıyla Türkiye'nin rakipleri Haiti, Yemen, Irak ve yerle bir olmuş Suriye. 5 milyon 125 bin genç ne okuyor ne çalışıyor. İşsizlik baş döndürücü bir hızla artmaya devam ediyor. Verilen teşviklere, bütçe harcamalarındaki olağanüstü artışa rağmen. Ben bu rakamlara bakıyorum. Sanayi üretiminde ilk üç ayda mevsimlik düzenlemesini yaptığımız zaman yüzde 2, 3 civarı artış görüyoruz. Sanayi üretimi azalmaya devam ediyor ama mevsimlik hareketlerden arındırılıp bir önceki döneme baktığımızda daralma azalıyor gibi gözüküyor.

Ama isizlik artmaya devam ediyor.""İnsanımızın kefen parasına el atılmaya çalışılıyorsa 'biz ölmüşüz, ağlayanımız yok sıra kefen paramıza gelmiş' denilebilir. Bu ülkenin en can yakıcı gündemi ekonomidir. Bu ülkede hiçbir iktidar ekonomiye ve gerçek gündeme bu kadar ihanet etmemiştir.""Gelen veriler yangının bırakın sönmesini, giderek büyümeye başladığını ortaya koyuyor ama bakıyorsunuz Saray'ın damadı çıkmış Ocak Şubat'tan iyi, Mart, Nisan'dan iyi gibi bir ifadeler kullanıyor. Tünelin ucundaki ışığı da gördük ama gelen hızlı trenin ışığı o. Saray'ın kibirli kişisi ekonominin sorumlusu benim demişti.

"FETÖ SANIĞI ERKAN KARAASLAN'IN İFADESİ"

Dün oldukça ilginç Aydın'da devam eden bir davaya ilişkin detaylar basına yansıdı. Çeşitli iddialarla yargılanmakta olan Erkan Karaarslan ciddi iddialarda bulundu. Kendisine Belediye başkan adaylarımız Ekrem İmamoğlu ve Özlem çerçioğlu aleyhinde ifade vermesi için baskı yapıldığını, eğer belediye başkanlarımız aleyhinde ifade verirse serbest bırakılacağı teklifi ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Peki buna kim aracılık ediyor? Bir gazeteci cezaevine giriyor cezaevinde kendisi ile görüşüyor."

"Bu skandalı açıklığa kavuşturmak için şu sorusu şu soruları mutlaka sorulması gerek bu gazeteci, sanığın akrabası. yakını olmamasına rağmen... avukatı olmamasına rağmen yüksek güvenlikli bir cezaevinde nasıl böyle bir görüşme yapıyor. Buna kim bir hangi gerekçeyle izin veriyor? Adalet Bakanlığı'nın bu görüşmeden haberi var""Sanığın ifadelerinden bazı bakanların ailesi ile görüştü anlaşılıyor. Bu görüşmelerin ardından sanığa da haber yolladıkları anlaşılıyor. Kim bu bazı bakanlar! Bu bakanların derhal ortaya çıkmalarını ve kendilerini açıklamalarını bekliyoruz""Aksi takdirde bu skandal gerçekten bu mahalli idare seçimleri önemli hareketlerinden biri olarak ortada kalacak" 


 
Etiketler :
FETÖ - sanığına - skandal - teklifi - yapan - bakanlar - kim? -
15-05-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Normalleşemiyoruz!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi