Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 20-09-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Köylüler Büyükakın’a seslerini duyurmaya çalışıyor
 
Köylüler Büyükakın’a seslerini duyurmaya çalışıyor

İzmit’e bağlı köylerde ikamet edenler özellikle sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a seslerini duyurmaya çalışıyor. Köylüler ulaşım sıkıntısının çözülmesini istiyor. Başkan Büyükakın’ın da bu sorunla ilgilenmesi bekleniyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 24-05-2019 - 13:58

 

İşte aynı köylerde ikamet edenlerin ulaşım sıkıntısını sosyal medya yoluyla dile getirdiği o paylaşımlardan biri: 
 
Çok şey mi istiyoruz?

Çakmaklar, Teksen, Tokaçlar, Akçaova, Akıncı, Azakli, Selametli, Kabaklar, Çalca, Dereli, Karamanlı, Tatarahmet, Delihasanlar, Terziler, Ulupınar, Çakırlar, Şaranlar, Hocalar, Piroğlu, Bulduk, Çağırgan, Kuyulu, Fethiye, Horuzum, Şahinler, Kaynarca, Kulmahmut, Hakkaniye, Çulcular, Şentepe, Sadıklar, Nebi Hoca, Böğürgen

#SES #VER

Aramızdaki km mesafelerini kaldırmak istiyoruz. Köylerden şehire, şehirden köylere, köylerden köylere, 7'den 70'e ulaşabilir olmak istiyoruz.

Gençlerin köyden tamamen göçüne dur demek istiyoruz. Öğrencilerimizi köylerden okula göndermek istiyoruz. Köylü vatandaşımıza ulaşım özgürlüğü istiyoruz. Çaresizliğe derman istiyoruz.

Bayramda ulaşım ücretsiz diye haberler şimdiden duyuruldu. Sevinmedik değil ne de olsa vatandaş yararlanacak. Ama diğer taraftan haberi okumakla ve ya duymak ile yetinen insanlarımız var ki onlar masum duruşlarıyla her yıl olduğu gibi yine sessiz.

Ses çıkartsalar da duyan yok. Malum onlara ulaşım yok. Ulaşım olmayınca söz hakkı yok. Ekonomik özgürlük yok. Yaşam var ama ulaşımsız olanından sınırlı...

Ölünce değil, yaşarken ulaşım istiyoruz. Cenazeden cenazeye değil, istediğimiz zaman köyümüze ulaşmak istiyoruz

Bayramlar bizim için çok özel olup çekirdek aileleri geniş ailelere çevirir. Köy ile bağı olan herkesin büyükleri her daim köylerdedir.

Yasam mücadelesi için gençler şehirde iş tutmuştur. Bayramlar ise anne, baba, daha büyük aile fertleri veya akrabalar ile hasret gidermek için kaçınılmaz fırsattır.

Peki bu buluşmalar bu kadar kolay mı? Tabi ki gerçek yaşam acımasız? Ulaşım köyler için bu kadar kolay değil. Ücretsiz ulaşım kırsal kesim için kapsam dışı. Doğrusu insanımız Kocaeli'nin her noktasında aynı ulaşım haklarına sahip değildir. Vatandaşımız cebindeki bayram harçlığını yine yol parası yapacak. Veya telefonla buruk bir bayramlaşma ile uzaktan hasret giderilecek.

Yılın 360 günü bu hizmeti kendinizce bazı gerekçeler ile vermiyorsunuz. En azından bayramda bir fark yaratın ki insanımızda kendisine değer verildiğini görsün.

Biz Kandıra Çakmaklar Köyü'ne Kocaeli Büyük Şehir tarifesinde ulaşım hizmeti istiyoruz. Kocaeli’nin her noktasına eşit ulaşım hakkıyla ulaşmak istiyoruz. Bunu isterken de tüm köylerimizi kapsayan bir proje ile istiyoruz.

BAYRAMLARDA KÖY HALKIMIZIN ŞEHİRE ŞEHİRDEKİ INSANIMIZIN KÖYE ULAŞABİLMESİNİ İSTİYORUZ.

Ulaşın istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz? Size göre çok ama bize göre hakkımızı istiyoruz?

Tüm STK'larımızı ortak sorunlarımızın çözümü için tek bir çatı altında toplamak istiyoruz. Bunun için desteğinizi bekliyoruz.

Çakmaklar Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Çevre ve Kültür Derneği

Saygılarımızla


 
Etiketler :
Köylüler - Büyükakın’a - seslerini - duyurmaya - çalışıyor -
24-05-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi