Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 28-05-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Divanı toplandı
 
Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Divanı toplandı

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Mayıs 2019 ayı Divan toplantısını ilçe binasında, Kocaeli İl başkanı Mehmet Aras, İlçe başkanı, Yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları, İlçe gençlik ve hanım kolları ve delegelerin katılımları ile gerçekleştirildi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 19-06-2019 - 12:48

 

Teşkilat Başkanı Naim Güzel ,Seçim ve Hukuk İşleri başkanı Sefa Efe, Sekreterya Engin Denizli ve Gençlik Kolları başkanı Mehmet Zeki Çakır’ın birimleri ile Mayıs 2019 ayı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetleri ile ilgili  raporlarının verilmesi ile başlayan divan toplantısında, açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya; “Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı askeri bir darbe ile görevinden uzaklaştırılarak hapse atılan Muhammed Mursi çile dolu geçen yılların sonunda Mısır'ın zindanlarından beter olan mahkeme salonunda şahadet şerbetini içerek şehitler kervanına dahil olmuştur.Rabbim rahmeti ile muamele eylesin.Makam-ı Al-i olsun.Evet bir Muhammed Mursi’ler gider, sayısız Mursi’ler gelir. Allah (cc) yakılan bu Cihat ateşinin sönmemesi için bizlere güç kuvvet versin, katından bize yardım etsin.Kıymetli Dostlar Rabia işareti yapmak ile cihadbayrağı taşınmaz,
 

Eğer böyle olsa idi biz Müslümanlar tükürüklerimiz ile kafir Sisi ve onun gibi olanları tükürüklerimiz ile boğardık. Fakat ne acıdır ki biz Müslümanların herhalde tükürük bezleri kurudu veyahut birileri bizim tükürük bezlerimizi bize çaktırmadan aldı ki bu Cihat yolunda mücadelemizİ yapamıyoruz. İslam ümmetine Rabia işareti yapmak ile liderlik olmaz, liderlik 38 vekil ile 1995'te Mısır'da 10 kişiyi idam dan almaktır, liderlik zulmün karşısında Banane Amerika'dan demek ve dik durmak ile olur.Bu Cihat davasında başta Muhterem liderimiz hocamız olmak üzere hak davayı emeği geçmiş tüm şehitlerimize ve Muhammed Mursi'ye rahmet diliyoruz. Makamları cennet olsun. Kıymetli misafirler biliyorsunuz Ülkemizde iki günden var.biriiç gündem diğeri dışgündem. 23 Haziran İstanbul seçimleri İmamoğlu mu Yıldırım mı açık oturumda birbirlerinin reytingini yükseltmek için konuştular,

Allah aşkına 2 saatlik oturumda ne oldu? Ne olacak dağ fare doğurdu. Sen yalan söyledin,ben yalan söyledim. yahu Allah'tan korkun bu millete ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyorsunuz. Al birini vur ötekine böyle siyaset olmaz.Sizin siyaset anlayışınız bu mu, diğer bir konu da Askerlik ne olacak terhisler olursa Ordu zayıflar mı, dışarıda da pençe Harekatı varken Devletin Beka sorunu varken işte milleti böyle meselelerle oyalıyorlar. Bu millet asgari ücret ile nasıl geçinecek, evine ekmek nasıl götürecek, bunları konuşmuyorlar.Dış gündem meselesi ise Pençe harekatı,S 400 füzeler,Akdeniz'de trilyonlarca metreküplük hidrokarbon yatağı meseleleri. Sevgili dostlar, Amerika bir taraftan F 35’leri vermem diyor, parasını vermemize rağmen diğer taraftan Rusya ile el ele göz göze kucak kucağa bir siyaset,halbuki Rusya Yahudi gücünden bağımsız hareket edemeyeceğini bilmemiz gerekiyor. Bütün bunlar şunu gösteriyor ülke idarecilerinin dış politikada istikrarlı bir politika yapmadıklarının göstergesidir. Güney Avrupa ülkeleri İspanya, Yunanistan, İtalya, Malta, Portekiz, Fransa, Rum Kesimi AB kozlarını kullanarak bizleri Kıbrıs ve Ege sorunun’daçıkmaza sürüklüyorlar.

Niçin?bSizin İslam Birliği’ni korumak gibi bir derdiniz olmadığını bildikleri için bizleri hocamızın ifadesi ile Anadolu'ya hapsetmeye çalışıyorlar, Peki neden? Türkiye gerçek anlamda bağımsız bir ülke değildir.Ekonomik olarak bağımsız bir ülke değildir.Ekonomide tam bağımsızlığa kavuşmamış bir ülkenin siyasi ve kültürel olarak bağımsız olduğundan söz etmek elbette ki imkânsızdır. Bütün bunlar şunu gösteriyor ki,PençeHarekatı da, hidrokarbon doğalgaz sorunu da,S 400 füze sorunu da ve buna benzer sorunlardan şunu anlıyoruz İslam Birliği’ni acilen kurmalıyız.Yerel gündeme baktığımızda ise belediyeler yağmur yağdığında sınıfta kaldığını gösteriyor. Ayrıca Alikahya’da oturanlar evlerinde bile maske takmak zorunda kalıyorlar.Çöp fabrikası İzaydaş’tan çıkan koku şehrimiz insanlarının sağlıklı bir hava solumadığını gösteriyor.

Ayrıca bir de bizim Kocaeli Spor’umuz var. Avrupa ayarında Stat yaptık, fakat Kocaeli Spor’umuzun hali perişan, bu perişanlıktan kurtarmak için kongrede Kartepe ilçemizin eski belediye başkanını başkan yaptılar.Yahu Allah aşkına Kartepe Belediyesi borç batağında, israf harcamaları içerisinde,şimdi de gözünüzü Kocaeli Spor’umuza mı diktiniz. Eğer gerçekten hizmet etmek istiyorsanız şuelleriniziŞehrimizin güzide kulübü olan KocaeliSpor’umuzdan çekiniz.Buraya gerçekten amatör bir ruh ile hizmet etmek isteyen kişiler gelsin.Bunların önünü tıkamayın, ne için başkan iken yardım etmediniz.”dedi.
 
Daha sonra divan toplantısında konuşan Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras; “Türkiye'nin 81 ili 922 ilçesi var, Bundan 6,5 ay önce yeniden Refah Partisini zulümlere maruz kalan defalarca defalarca maruz kalan yeniden refah Partisi'ni Allah'a şükür 6,5 ay kısa bir sürede kurduk. 23 Kasım 2018'de kurmuştuk, o günden bugüne kadar 73 ilde 522 ilçede teşkilatlandık, bu kadar kısa sürede teşkilatlanan bir siyasi parti görülmemiştir. Allah'ın izniyle kısa bir sürede Türkiye'nin 73 ilinde 522 ilçesinde teşkilatlandık.Kocaeli'de de çok kısa sürede teşkilatlandık ve 12 ilçede çok hızlı bir şekilde teşkilatlanarak ilçe kongrelerimizi, il kongremizi yaptık, iftarlar yaptık, bayramlaşma yaptık. İzmit'te güzel bir çalışma yapılıyor, birim başkanı arkadaşlarımı kutluyorum modele uygun bir çalışma yapılıyor. 22 Haziran 2019  cumartesi günü saat:20.00’de fuar içi 41 Harran Düğün salonunda yapılacak İl Divan toplantımıza hepinizi bekliyorum.Gerçekten dört dörtlük bir çalışmanız var. Kocaeli'nin 472 Mahallesi var, 12 ilçenin 472 Mahallesi var 472 mahallenin 102’si sizde diğerleri de 11 ilçeye ait, en ağır yük sizlere ait o bakımdan mahalleleriniz fazla kolaylıklar diliyorum.
 
Arazide yaptığımız ziyaretlerde vatandaşın bizlere teveccühü çok fazla, yapılacak olan ilk seçimde önümüz açık, alternatif parti kalmadı. Allah'ın izniyle anahtarları alacağız, nereye gidersek alnımız açık başımızdik. Erbakan hocamız yanlış yapmadı sicili tertemiz oğlunun sicilde tertemiz Allah'a şükür.  6 parti yan yana geldiler üst üste geldiler ittifak yaptılar gene bir şey olmadı. Hocam ne derdi bunların hepsi aynı ne yaparlarsa yapsınlar Allah'ın izniyle  kurtuluşları yok.

Mısır'da ilçe başkanımızın konuştuğu gibi Muhammed Mursi 1951 doğumlu kardeşimiz 2 üniversite bitirmiş %52 oyla seçimle geldi ama 6 yıldır hapiste zehirlediler neden bunların huyu bu Mısır'da biliyorsunuz firavunlar var bunların huyu bu firavunlar Yusuf Aleyhisselam'ı Yusuf Peygamberimizi Köle gibi pazarda satılar, Musa aleyhisselam’a yapmadıkları zulüm kalmadı ama sonunda mazlumlar kazanmıştır firavunlar kaybetmiştir.40 sene içinde Erbakan Hocama oy vermediler ama şimdi ne diyorlar Ah Erbakan Hoca neredesin diyorlar, ateisti de, hocası da, sağcısı da, solcusu da hocamızı anlata anlata bitiremiyor Allah'ın izniyle Zafer inananlarındır ve Zafer Milli Görüş’ünolacaktır.”dedi.


 
Etiketler :
Yeniden - Refah - Partisi - İzmit - İlçe - Divanı - toplandı -
19-06-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi