Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 07-06-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Yeniden Refah’ta Aras’tan birincilik iddiası
 
Yeniden Refah’ta Aras’tan birincilik iddiası

Yeniden refah partisinin il divan toplantısı, İzmit fuarı içinde bulunan Harran 41 düğün salonunda yapıldı. Parti teşkilatlarının her kademesinden yüzlerce insanın hazır bulunduğu toplantıya, genel merkezi temsilen, Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur’ da katıldı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 23-06-2019 - 12:58

 

İl divan kurulu, il başkanı Mehmet Aras, il sekreteri Cengiz Adıberi ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı Bahattin Sungur’ dan oluşturuldu.Toplantıda ilçe başkanları ve il divan kurulu üyeleri, yaptıkları çalışmalar hakkında raporlarını divana sundular. Raporların verilmesinin bitmesinin ardından söz alan Aras, sözlerine pençe harekatında şehit olanlara dua ederek başladı. Sözlerinin devamında ise şunları ifade etti; Beka sorununun olduğunu öne süren iktidar, askerliği temelinden değiştirecek, ortadan kaldıracak çalışmalara imza atmaktadır. Bu büyük bir çelişkidir.
 

Başta ABD olmak üzere, küresel güçlerin ülkemize yönelik taraflı politikaları kabul edilemez. Bu muamelelerle karşılaşmamak için, Erbakan hocamız gibi “Banane Amerika dan” ilkesi ile hareket etmek gerekir. Kocaeli 81 il teşkilatı içinde 1. Teşkilat olmazsa ben bu işi yapmam il başkanlığını bırakırım.  Biz 40 yıldır bu davaya baş koymuşuz, bu uğurda hapislerde yatmışız. Bizim başımız milli görüşçü başıdır, soğan başı değildir. Öyle kolaylıkla düşeceğini sananlar yanılıyorlar. Şeklinde konuştuktan sonra, sözlerine şu şekilde devam etti.

“Bildiğiniz gibi, Kartepe’ nin Sarımeşe köyünde mezarı bulunan hergeleci(at çobanı) İbrahim pehlivan vardır. Kendisi Paris de dünya şampiyonu olan, Saray Başpehlivanı Kara Ahmed’ in de hocasıdır. Kendisi 73 yaşına geldiğinde Kara Ahmed ona hadsizlik edip, kendisi ile güreşmiştir. İbrahim pehlivan bu güreşte dünya şampiyonu öğrencisini yere çalıp, üç kaburgasını kırmıştır. İşte Mehmet Aras siyasetin hergeleci İbrahim pehlivanıdır. “
Son sözün genel başkan yardımcısı Bahattin Sungur’ a verildiği toplantıda, Bahattin Sungur tarafından katılanlara yaklaşık iki saat süren bir eğitim verildi.

Sungur, konuşması esnasında teşkilatın değişik kademelerinden görevlileri tek tek ayağa kaldırarak, çalışmalar hakkında bilgi istedi. Çayırova ve Dilovası ilçe teşkilatlarına özellikle teşekkür eden sungur, bu ilçelerin çalışmaları takdir ettiğini söyledi. Kendisinin bir genel merkez görevlisi olarak dört ayda, 15,500 km yol kat ederek tüm Türkiye de çalışmalara dahil olduğunu ifade eden sungur, bütün genel merkez görevlileri ülkemiz için yurdun dört bir yanında çalışmaktadır, bütün gayemiz bizden sonraki nesillere daha güçlü ve güzel bir ülke bırakmaktır. Öldüğümüz de arkamızdan Allah onlardan razı olsun denilirse, bu her şeye değecektir. Milli görüşçü işini, aşını, eşini, ailesini ardında bırakarak yeniden büyük Türkiye idealine koşan kişidir dedi.

Sözlerine eski devlet bakanı Süleyman Arif Emre den duyduğu bir anı ile son veren sungur, Süleyman Arif Emre’ nin ağzından şunları aktardı;“Milli Nizam partimizin kuruluşu esnasında Erbakan hocamız ile bütün yurdu dolaşıyor, teşkilat kurmaya çabalıyorduk. O yıllarda birçok yerde konaklama hizmeti veren işletmeler yoktu. Gittiğimiz pek çok yerde tanıdık kimsede bulunmadığı için, yatsı namazından sonra cemaat dışarı çıkınca camide uykuya çekilip, sabah olunca yine çalışmalara kaldığımız yerden devam ediyorduk. İşte milli görüş bu günlere böyle geldi. Bugün bu salonlar o günkü çalışmalar sayesinde dolabiliyor.”


 
Etiketler :
Yeniden - Refah’ta - Aras’tan - birincilik - iddiası -
23-06-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Normalleşemiyoruz!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi