Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 19-10-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Lütfü Türkkan katkı yaptı, Ahmet Taşçı devlet sporcusu oldu
 
Lütfü Türkkan katkı yaptı, Ahmet Taşçı devlet sporcusu oldu

TBMM Genel Kurulu’nda Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşüldü. Görüşmeler sürerken İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve diğer parti grup başkan vekillerinin verdiği önergeyle kanunun 19.maddesine ek madde eklenmesi teklif edildi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 05-07-2019 - 15:30

 

"MADDE 19- 24/6/2008 tarihli ve 5774 sayılı Başarılı Sporculara Aylık Bağlanması ile Devlet Sporcusu Unvanı Verilmesi Hakkında Kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir.

"EK MADDE 1- (1) Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde üst üste üç defa altın kemer kazanarak altın kemerin devamlı sahibi olanlara 7’nci madde uyarınca Devlet Sporcusu unvanı verilir. Bunlar hakkında Devlet Sporcularına ilişkin olarak bu Kanunda yer alan hükümler uygulanır."" Kırkpınar Başpehlivanlarından Karamürselli Ahmet Taşçı’yı da ilgilendiren bu madde Meclis’te oy birliğiyle kabul edildi. 

Meclis Genel Kurulu’nda Salı günü Başpehlivanlara devlet sporcusu unvanı verilmesi konusunda CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer’in geçen yıl Temmuz ayında verdiği kanun teklifinin gündeme alınması görüşmesi gerçekleşmiş, Türkkan da yaptığı konuşmada bu konudaki hassasiyetini ve desteğini dile getirmişti. 

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen kanuna eklenen maddeyle Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemerin 2 kez sürekli sahibi olan Karamürselli Ahmet Taşçı devlet sporcusu unvanına kavuştu. 


 
Etiketler :
Lütfü - Türkkan - katkı - yaptı - - Ahmet - Taşçı - devlet - sporcusu - oldu -
05-07-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi