Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 19-10-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Bakana Kocaeli'de satışa çıkan arazileri sordu
 
Bakana Kocaeli'de satışa çıkan arazileri sordu

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli’nde satışa çıkarılan Kamu Arazilerini ve bunlardan elde edilen gelirlerle ne yapıldığını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 11-07-2019 - 14:50

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum tarafından cevaplanması talebiyle Yazılı Soru Önergesi veren Tarhan, “Kamu arazilerinin satışından milyonlarca lira gelir elde ediliyor, hangi yatırımlar yapılmış Bakanlık açıklasın” dedi.

KAMU MALI DENİZ…
 
Tahsin Tarhan, “Kocaeli’nde senelerdir devam eden, isyan ettiğimiz bir durum söz konusu. Kocaeli bütçeye en çok desteği veren il olmasına rağmen hak ettiği desteği alamıyor. Üzerine Milyonlarca liralık Kamu arazileri de satışa çıkarılıyor. Ekstra gelirler elde ediliyor. Kamu arazisiyle, emekçisiyle, işvereniyle, sanayisiyle ülkeye bu kadar katkı sağlayan Kocaeli’nde ne yazık ki yatırım yok. Biz eğer Kocaeli’nde bir kamu arazisi satılacaksa ya da kiralanacaksa elde edilen gelirle yine Kocaeli’ye yatırım yapılsın istiyoruz. Ancak Devletin Malı deniz anlayışıyla davranılırsa bu duruma tepki gösteririz” dedi.
 
TARIM ve ORMAN ARAZİSİ KALMADI
 
Tahsin Tarhan, “Kimseyi zan altında bırakmak için söylemiyorum ancak Kocaeli’de tarım arazisi ve orman arazisi bırakmadılar. Kandıra’nın köylerine bakın tarım arazileri yok pahasına satılıyor. Çiftçi ürettiğini karşılayamadığı için ses çıkartamıyor. Kuzey Marmara Otoyolu ile orman arazilerini yok ettiler. Tahribatı yıllarca düzelmeyecek bir habitat oluşturdular. Bir kentin sosyo dinamik ve coğrafi yapısıyla bu kadar oynanmasını kabul etmek mümkün değildir” dedi.
 
MİRAS YEDİ ANLAYIŞ OLMASIN
 
Tahsin Tarhan, “Bugün Kocaeli için Bakanlığa sorduğumuz “Ne kadar kamu arazisi satıldı ve kiraya verildi? Bunlardan ne kadar gelir elde edildi ve bu gelirlerle ne yapıldı?” sorusu aslında tüm şehirlerimiz için geçerli, 62 Milyar dolarlık özelleştirme yapan, dolaylı satışlarla 80 Milyar dolar gelir eden iktidarın Miras yedi anlayıştan vazgeçip tüm vatandaşlarımızı da kapsayacak üretim ve tasarruf ekonomisine geçmesi gerekmektedir. Kamu malını satarak Mercedes Makam arabalarına binmeye devam ederseniz, iki yakanız bir araya gelmez” dedi.


 
Etiketler :
Bakana - Kocaeli'de - satışa - çıkan - arazileri - sordu -
11-07-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi