Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 07-06-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Tarihi binanın yeniden yapılmasını istiyoruz
 
Tarihi binanın yeniden yapılmasını istiyoruz

Kartepe Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Pancar deposunun yeniden yapılmasını istedikleri, bununla ilgili girişimlere hemen başlayacaklarını söyledi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 02-08-2019 - 15:49

 

Kartepe Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. “Son günlerde ilçemizde acı olaylar yaşandı” diyen Belediye Başkanı Kocaman “Çok genç yaşta evlatlarımızı kaybettik. Genç yaşta evlatlarımızı kaybetmemiz bizleri çok üzdü. Allah hepsine rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin. Hayırlı ve sıralı ölüm versin. Ortak akıl ve istişare ile üzerimize düşenleri titizlikle planlayıp, yerine getireceğiz” dedi.  
 
 
SÜRE UZATIMI VERİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Kuzey Marmara Otoyolunun Kurtköy-Akyazı Kesimi Projesinin Uzunbey Mevkiinde değişen kamulaştırma hattı, güzergâhı değiştirilen Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Hızlı Tren Hattı Güzergâhı Projesinin ve mevcut demiryolu hattında değişen kamulaştırma sınırının planlara aktarılmasına ilişkin Uygulama İmar Planı Değişikliği ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi. 
 
BİLİRKİŞİ HEYETİ BELİRLENDİ

Ağustos ayı meclis gündeminde yer alan Acısu Mahallesi’nde yapılacak olan kadastro yenileme çalışmasında görev alacak olan Abdullah Sungur, Kemal Yıldız, Hasan Avcı, Ali Doğan, Hakkı Tandoğan ve İsmail Yiğiter’den oluşan bilirkişi heyeti oy birliği ile kabul edildi. 
 
KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Meclisin 3’ncü gündem maddesi olan Eşme Mahallesi’nde 7 metre genişliğinde imar yollarının yeniden düzenlenmesi ile ilgili hazırlanan uygulama imar planı değişikliği oy birliği ile İmar Komisyonuna, Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yönetmeliği değişikliği oy birliği ile Türlü İşler Komisyonuna havale edildi. 
 
OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Meclis gündemine gelen Acısu Spor Kompleksinin 10 yıl süreyle ortak kullanılması hakkında belediye başkanına yetki verilmesi maddesi oy çokluğu ile kabul edilirken, Acısu ve Maşukiye Mahallelerinde bulunan taşınmazların belediyenin borçlarına karşılık ipotek edilmesi hakkında maddelerde oy çokluğu ile kabul edildi.  
 
SATIŞ DEĞİLDİR

Taşınmazların ipotek edilmesi hakkında meclisi bilgilendiren Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Belediyemiz kamu ve özel borçlarıyla ilgili ipotek göstermektedir. Satış yoluna gitmeden önce önümüzü görmek ve yatırımların devam etmesi sağlamak amacıyla ara formül olarak düşündük. SGK’ya olan kamu borcumuza ve kredi kullanı ile çözüm üretmeye çalışacağız” dedi. 
 
ŞİKAYETÇİ OLDUK

Mecliste gündeme gelen Pancar Deposu’nun yıkılması hakkında açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Pancar deposunun mülkiyeti bizlere ait değildir. Bu deponun mülkiyeti Sakarya’da özel bir şirkete aittir. Tescilli bir binadır. Mülkiyetine sahip olan özel firma tarafından korunmaktaydı. Seçim beyannamemize yazdığımız bir yerdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin burayla alakalı bir kamulaştırma davası vardı. Tescilli bir bina olduğu için kamu hizmeti dışında kullanmak mümkün değildi. Taraf olmamamıza rağmen şikayetçi olduk ve kanaatlerimizi ilgili yetkililerle paylaştık” dedi. 
 
YENİ İSİM OLABİLİR

Sözlerine devam eden Belediye Başkanı Kocaman “Burayla ilgili gereken tutanakları tutturduk. Emniyet güçleri tarafından soruşturma devam etmektedir. İrtibat halindeyiz. Bina yıkılmış olsa da halen daha tescilli binadır. Bu binanın yeniden yapılması için firma yetkilileri ile görüşme yaptık. Yeniden yapılarak onların verecekleri isim ile de olsa sanat evi olarak düzenlenmesini, Kartepelilerin hizmetine sunmayı arzu ediyoruz. Belediyemizde binanın aslına uygun bütün ayrıntıları vardır. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” açıklamasında bulundu.     
 
NİHAT ABİŞ 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Koordinatörü Nihat Abiş, Kartepe Belediyesi Meclis toplantısını takip etti. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın tarafından alınan bu kararı destekliyorum ve çok faydalı bir koordinasyon olacağına inanıyorum. Değerli büyüğüm, abim Nihat Abiş’e hoş geldin ve hayırlı olsun diyorum” açıklamasında bulundu. 


 
Etiketler :
Tarihi - binanın - yeniden - yapılmasını - istiyoruz -
02-08-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Normalleşemiyoruz!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi