Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-02-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Hizmet-İş, işten çıkarılan 2 zabıta için açıklama yaptı
 
Hizmet-İş, işten çıkarılan 2 zabıta için açıklama yaptı

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, İzmit belediyesinden işten çıkarılan 2 zabıta için açıklama yaptı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 19-08-2019 - 16:34

 

Ersoy; “10 yıldır zabıta müdürlüğünde zabıta görevlisi olarak çalışan ve 40 gün önce temizlik müdürlüğüne sürgüne gönderilen ancak 4857 sayılı iş kanununun 22 maddesi gereğince, yasal olarak görevlendirmeyi kabul etmeyen 2 üyemizin bugün noter kanalıyla gönderilen bir yazı ile iş akitleri sonlandırıldı.

Sırf siyasi geçmişleri için önce sürgüne gönderilen, daha sonra bayram öncesi hakettikleri ücretleri kesilen, bir çok defa mobinglere maruz kalan bu arkadaşlarımız maalesef bugünde işlerinden kovulmuştur.

Açıkçası seçilmeden önce hiç kimsenin ekmeği aşı ile oynamayacağım, ben de işçi çocuğuyum, bir çok kereler yatağa aç girdim diyenlerin nasıl takiye yaptıklarını bu işçiyi ve halkı nasıl kandırdıklarının bugün çok daha iyi anlaşılmıştır. 

Bu anlayış Türkiye’nin bir çok yerinde işçinin aşı ile işi ile oynamış, oynamaktadır. Belediye yönetimine defalarca işçinin aşı ile işi ile uğraşmamalarını, her defasında işçi çalışmıyor, bizi sabote ediyor söyleminden vaz geçmeleri için uyarmamıza rağmen bizleri dinlemeyerek yanlış söylem ve karalar içinde oldular.

İzmit belediyesinde var olan iş barışı ve huzurunu bozdular. Geçim sıkıntısı yaşayan İşçilere seçimden önce verdikleri sözleri ve vaatleri unuttular. Buradan bir kez daha, İzmit belediyesi yönetimine bu yanlışlardan dönün, işten çıkardığınız işçileri işe alın, işçilere verdiğiniz sözleri tutun diyoruz. Aksi takdirde yaşanacak olumsuzlukların tüm vebali İzmit belediyesinin yönetim anlayışından kaynaklanacağını şimdiden ifade ediyoruz,”
dedi.


 
Etiketler :
Hizmet-İş - - işten - çıkarılan - 2 - zabıta - için - açıklama - yaptı -
19-08-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi