Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-02-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > İlyas Şeker, Tahsin Tarhan'a Twitter'dan sert çıktı!
 
İlyas Şeker, Tahsin Tarhan'a Twitter'dan sert çıktı!

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'a cezaevi harcıyla ilgili yaptığı açıklama nedeniyle sert çıktı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 21-08-2019 - 12:54

 

İşte İlyas Şeker'in Twitter'dan paylaştığı o mesajların içeriği: CHP Milletvekili Tahsin Tarhan; vatandaşın kamulaştırma bedelinden alacağı paraya ‘Cezaevi Yapımı Harcı’adı altında el koymak haramzade devlet yönetimidir.Yapılan harç almak değil haraç kesmektir.  Anayasaya aykırı diyor.
 
Sayın Tarhan kısa bir araştırma yapsaydı: Bu kesintinin Anayasa'nın 2., 5.,10.,36. ve 73.maddelerine aykırı olduğu iddiasıyla, Aksaray İcra Hukuk Mahkemesi tarafından 2011 yılında iptal davası açıldığını Anayasa mahkemesi de 16.2.2012 tarihinde Anayasaya aykırı olmadığına karar verdiğini öğrenirdi. Bu kanunun çıkarıldığı 1934 yılındaki İnönü hükümetinin haramzade devlet yönetimi olduğunu mu iddia ediyor?
 
‘Harç almak değil haraç kesmektir’ diyerek Bu kanunun çıkarıldığı 1934 yılındaki İnönü Hükümetinin haraç kestiğini mi iddia ediyor? Allah iktidarlara, muhalefetin de akıllısını, işittiğini ve okuduğunu araştırarak, anlayarak muhalefet yapanını nasip etsin diyorum. Bu kesintinin 1934 yılında çıkarılan ‘2548 sayılı Ceza Evleriyle Mahkeme Binaları İnşası Karşılığı Olarak Alınacak Harçlar Ve Mahkûmlara Ödettirilecek Yiyecek Bedelleri Hakkında Kanun’a göre 86 yıldır yapıldığını, Bu kanunun çıkarıldığı tarih de, AK PARTİ hükümetleri değil İsmet İnönü’nün başbakanlığında Cumhuriyet Halk Partisi hükümetinin olduğunu görecekti.


 
Etiketler :
İlyas - Şeker - - Tahsin - Tarhan'a - Twitter'dan - sert - çıktı! -
21-08-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi