Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-02-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Hizmet-İş'ten CHP'li eski başkana cevap
 
Hizmet-İş'ten CHP'li eski başkana cevap

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, CHP eski İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım’ın önce sosyal medya hesabından sonrada basın yayın kuruluşlarında çıkan haberiyle ilgili açıklamalarda bulundu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 21-08-2019 - 16:35

 

 Ersoy; Selman Yıldırım beyefendiyi yakınen tanırım, bu söyledikleri, beyefendi kişiliğine yakıştıramadığım gibi, bu açıklamalarının işten çıkarılan işçiler yönünden hukuktan uzak, üstünkörü söylenen sözler, 2004 yılında Saraybahçe belediyesinden işten çıkarılan işçiler yönünden de sendikamızla herhangi bir alakasının olmayacağını bilmeyecek kadar olaylardan uzak olduğunu göstermektedir. 

Sayın Yıldırım’a geçenlerde şehrimizin bir büyüğünün söylemiş olduğu bir ifadesi ile, “ minareden düşenin parçasını bulmuşlar, gönülden düşenin parçasını bulamamışlar” atasözüne istinaden, yalan yanlış kimsenin dolduruşuna gelmeden, gönüllerde kalmasını diliyorum. Bahsi konu olan işçiler yönünden, Önce hukuksuzca işyerlerinden sürgün edilen, iş kanununun 22 maddesi gereği görevlendirmeyi kabul etmemiş, ancak çalışmış oldukları birimde işe gidip gelmeyi sürdürmüşler, dün de iş akitleri sonlandırılmıştır. Arkadaşlar hukuki haklarını kullandıkları için, aşları, işleri ile oynanmış, 10 senedir çalıştıkları işyerinden kanun ve hukuk çiğnenerek işten çıkarılmışlardır. Sendikamıza yapılan suçlamalar yönünden; 2004’de işten çıkarmaları amasız, fakatsız tasvip etmek bizler içinasla mümkün değil. 

Ancak 2004 yılında bu işçiler işten çıkarılırken Hizmet-İş Sendikası değil, bu gün Fatma hanımın, dünde Nevzat Doğan’ın peşinden ayrılmayan Genel-İş Sendikası yetkiliydi. Kamuoyunda bazı kesimlerin haksız yere, ekmeğinden edilmiş çoluk çocukları aç bırakılmış, faşizanca yapılan bu uygulamanın savunulmasının, ahlaka, vicdanlara yakıştıramadığımı, işçilerin hukuki tercihlerini yaptıkları için ve sendika olarak bizlerin aslı vazifesi olan işçileri savunmamızdan dolayı bir kesim tarafından linçe tabi tutulmamızın insanlığın yaşamış olduğu vicdani erozyonun nerelere geldiğinin göstergesi olmuştur.”dedi.


 
Etiketler :
Hizmet-İş'ten - CHP'li - eski - başkana - cevap -
21-08-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi