Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 09-07-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Bu 7 mahalle birleşsin ve ilçe olsun
 
Bu 7 mahalle birleşsin ve ilçe olsun

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Beylikbağı bölgesindeki 7 Muhtarlığın ortak talebini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 05-09-2019 - 11:50

 

Beylikbağı’nda bulunan 7 mahalleyi kapsayan bir İlçe oluşturulmasını öngören bir Kanun Teklifi hazırlayan Tarhan, teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sundu.
 
7 MAHALLE MUHTARI İSTEDİ TARHAN MECLİSE TAŞIDI
 
Beylikbağı, Ulus, Yavuz Selim, Mimar Sinan, Cumhuriyet, Adem Yavuz ve Hürriyet mahalle sakinleri bölgenin yapısı itibariyle iskan, okul, sağlık, temizlik ve ulaşım gibi konularda yetersiz yatırım aldıklarını ve ilçe olmak istediklerini Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’a iletti,
 
Tarhan, bu çağrıya sessiz kalmadı ve 7 mahalleyi kapsayacak Beylikbağı’nın ilçe olması ile ilgili Kanun teklifi hazırlayarak, Meclis Başkanlığı’na sundu.
 
Tarhan, “Beylikbağı bölgesi İlçe olması halinde 5393 Sayılı Belediye Kanunca belirlenen Belediye olma şartlarının tamamını da karşılamaktadır.
 
5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu çerçevesinde Beylikbağı’nın ilçe olması ve bu vesile ile vatandaşlarımızın eksik kaldığı kamu hizmetlerine doğrudan ve daha hızlı ulaşması öngörülmektedir.” Dedi.
 
BEYLİKBAĞI İLÇE OLMAK İSTİYOR
 
Tarhan, “Kocaeli ilinin Beylikbağı bölgesinde 7 Mahallemizin Muhtar, sivil toplum örgütleri vatandaşlar ve ihtiyar heyetlerinin de onaylarını alarak bölgenin ilçe olması ile ilgili gerekli girişimleri yapmışlardır.
 
Beylikbağı bölgemizde 83.000 vatandaşımız ikamet etmektedir. Bölge aynı zamanda sanayi bölgesi olması sebebiyle sürekli olarak göç almaktadır.
 
Sanayi kollarında hizmet veren bir çok fabrikayı sınırları içerisinde bulundurması ile birlikte tarihi bir öneme sahip olan Hünkar Çayırı, Gebze Teknik Üniversitesi, bir çok kütüphane ve sağlık merkezleri Beylikbağı bölgesinde bulunmaktadır.
 
Ayrıca sürekli göç aldığı için çarpık kentleşmeyi önlemek için acil önlem alınması gereken bölgemizdir. İlçe olması halinde kamu hizmetlerine ve yatırımlara daha etkin bir şekilde ulaşılacağı ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderileceği düşünülmektedir.” Dedi.
 
TEKLİF HAZIR SON SÖZ MECLİSİN
 
Tahsin Tarhan, “7 Mahalle muhtarımız vatandaşların, sivil toplum örgütlerinin ve sendikaların da onayını alarak İlçe olmak istediklerini dile getirdiler. Bunun için bizlere yazılı bilgilendirme de yaptılar. Kanun Teklifimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduk.
 
Meclis açıldığında teklifin görüşülmesi ve onay alması için gerekli girişimleri de yapacağız. Umarım bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın haklı talepleri Meclis’te karşılığını bulacaktır” dedi.


 
Etiketler :
Bu - 7 - mahalle - birleşsin - ve - ilçe - olsun -
05-09-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi