Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 14-07-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > AKP'li o belediye ile ilgili kirli iddialar!
 
AKP'li o belediye ile ilgili kirli iddialar!

Gebze Belediyesi'nin AKP'li Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, bir önceki başkan Adnan Köşker dönemine ait yanlışları açıklayamıyor. Neden mi? AKP teşkilatlarından gelen 'Geçmişle ilgili konuşma' şeklindeki baskı buna engel oluyor. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 08-09-2019 - 12:54

 

Bu haberde AKP kulislerinden bize gelen bazı iddialara yer veriyoruz. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz birkaç ay önce Gebze İsmetpaşa Caddesi Eski Çarşı'da yer alan ve yeniden daha büyük bir şekilde yapılması için yıkılan Çarşı Camii'nin inşaat çalışmalarını yerinde görmek için bu alana gitti. 
 
 
İnşaatın yapımını üstlenen firmanın sahipleri ve dernek yöneticilerine caminin hutbe kısmını belediye olarak 480 bin lira harcayarak biz yapacağız' dedi. Dernek yöneticileri ve inşaatı üstlenen firmanın yöneticileri 480 bin lira yüksek bir rakam. Hutbenin maliyeti 180 bin lirayı geçmez yanıtını verdiler.
 
Başkan Büyükgöz'ü bu sözler şaşırttı ama teşkilattan gelen baskı nedeniyle de konuşmadı. Adnan Köşker döneminde belediye bütçesinden 480 bin TL ayrılan işin maliyetinin aslında 180 bin TL olduğu da ortaya çıkmış oldu. 
 
Neden 300 bin TL fazladan para ayrıldı, ve bu para kimin cebine gidecekti? AKP kulislerinde bu iddialar yüksek sesle dile getiriliyor. Eski Başkan Köşker'in partisinin belediye başkanını ilan etmesinden sonra belediyeye 420 işçi aldığı da ortaya çıktı. Bu işçiler muhtemelen sözleşmelerinin bitim tarihinde, yani 5 ay sonra işten çıkarılacaklar.
 
Şu anda Gebze Belediyesi'nde çalışan işçi sayısı 1720, norm kadro ise 1200. Yani fazladan 500 işçi alınmış durumda. Başkan Zinnur Büyükgöz işçilerin maaşlarını ödeyebilmek için kredi çekmek zorunda kaldı. 
 
Şaşırtıcı olan şu; devir teslim töreninde eski Başkan Adnan Köşker kasada 150 trilyon para var ve hiç borcumuz yok demişti. Yeni Başkan göreve başladıktan sonra kasada para olmadığı ve belediyenin 430 trilyon borcu olduğu ortaya çıktı.

Belediyenin bazı birimlerinde 5 kişi aynı masada otoruyor ve ne iş yapıyorsunuz? Diye sorulduğunda da cevap bile veremiyorlar. 
Yeni Başkan Zinnur Büyükgöz konuşamıyor ve halk da gerçekleri öğrenemiyor. Vatandaşlar soruyor; nerede şeffaflık? Nerede dürüstlük? Nerede ahlak? 


 
Etiketler :
AKP'li - o - belediye - ile - ilgili - kirli - iddialar! -
08-09-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi