Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 24-02-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Lütfü Türkkan sordu, bakan yanıt verdi
 
Lütfü Türkkan sordu, bakan yanıt verdi

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Körfez Yeniyalı Mahallesi’ne taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin sıkıntılarını Haziran ayında TBMM’ye taşımıştı. Bakan, Türkkan'dan gelen soru önergesine yanut verdi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 10-09-2019 - 16:20

 

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Körfez Yeniyalı Mahallesi’ne taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin sıkıntılarını Haziran ayında TBMM’ye taşımış, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti: 

Taşımalı eğitim sistemiyle mahalleye gelen öğrencilerin hava şartlarından etkilenmemeleri ve servis araçlarını daha sağlıklı bir şekilde bekleyebilmeleri gerekmektedir. Taşımalı eğitim sisteminde bu husus bakanlığınız tarafından dikkate alınmış mıdır? Bu hususta herhangi bir çalışma var mıdır?

Öğrencilerin servis araçlarını bekleyebilecekleri alanlar için Körfez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında herhangi bir protokol gerçekleştirilmiş midir?

Öğrenciler servis araçlarını beklerken kişisel olarak olumsuz etkileneceği ortam ve kişilere maruz kalmaktadır. Öğrencilerimizin hem kişisel gelişim ve sağlıklarının etkilenmemesi hem de okul dışında eğitim hayatlarını geliştirebilmeleri için bilgi evi, kütüphane ya da dershane gibi birimlerin kurulması düşünülmekte midir? Bu konuda herhangi bir çalışma var mıdır?

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK:

“ÖĞRENCİLERİN SERVİSLERİNİ BEKLEME SÜRELERİ BOYUNCA OKUL MÜDÜRLERİNCE GEREKLİ TEDBİRLER ALINIYOR.”

Öğrencilerin sevislerini beklerken bir takım olumsuzluklara bağlı kaldığını ifade eden ve bu konuda yeni bir çalışma yapılıp yapılmayacağını soran Türkkan’a Bakan Selçuk yazılı olarak cevap verdi. Bu konuda bir şikayet ve talep olmadığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı, bu nedenle bir planlama yapılmadığı bilgisini verdi. 

“ÖĞRENCİLERİN SERVİS ARAÇLARINI BEKLEYEBİLECEKLERİ ALANLAR İÇİN BELEDİYE İLE YAPILMIŞ BİR PROTOKOL YOK.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İYİ Partili Türkkan’a verdiği cevapta; öğrencilerin sıkıntılarının giderilmesi konusunda Körfez Belediyesi ile yapılmış herhangi bir protokol olmadığını da söyledi.


 
Etiketler :
Lütfü - Türkkan - sordu - - bakan - yanıt - verdi -
10-09-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi