Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 23-02-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Kitap Fuarı'nda neden İstiklal Marşı okunmadı?
 
Kitap Fuarı'nda neden İstiklal Marşı okunmadı?

Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova ilçe başkanı Çetin Hartamacı,Çayırova 1 .kitap fuarı için basın açıklaması yaptı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 08-10-2019 - 12:07

 

CHP Çayırova İlçe Başkanı  Hartamacı  , Kitap Fuarı için şu ifadelere yer verdi. Çayırova 1. Kitap fuarı açılışında şehitlere saygı duruşu ve istiklal marşı okunmamasını yanlı yazarlar mı istedi?
 
Çayırova belediyesi ukdesinde programlanan 1. Kitap fuarı başından tartışmayla başlayıp devam ediyor. Program açılışı Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmadan başlıyor. Kentin mülki amiri sayın Kaymakamımız ses çıkarmıyor, fakat o malum zat için referans oluyor. Tabii programın her aşamasını Belediye başkanı takip edemez söz konusu şehitler ve kurucu irade ise saygı duruşu ve İstiklal marşıysa müdahalesi olmadığı gibi yine o zatın savunucusu olabiliyor. Bütün bu olumsuzluklarla kitap fuarını beceriksizlik, öngörüsüzlük gölgede bırakmıştır. Okullardan veli imzalı çağrıda bu hatadan dönmeleri için uyarı mahiyetinde yetmemiştir.
 
Toplumu kutuplaştırmaktan vaz geçip birleştirici olmak, her kesimin hassasiyetini önemsemek bu şehri yönetenlerin tutunacağı bir tutum olmalıdır.  
 
Sözde yazar Yavuz Bahadıroğlu Çayırova’mıza bir katkı sağlamaz.
 
Bahadıroğlu’nun geçmişteki paylaşımları ve düşünceleri o kadar net ve bellidir ki bu düşüncedeki bir yazarın kitap fuarına davet edilmesinin altında başka sebepler mi yatıyor acaba?
 
Sözüm ona tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu sosyal medya hesabından yaptığı, Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Halk Partisini hedef alan söylemlerle halkı galeyana getirmeye çalışması geçtiğimiz yıl Darıca Belediyesindeki organizasyonun iptaliyle sonuçlanmıştı. 
 
Bu kadar olaya rağmen sözde tarihçi yazar Bahadıroğlu Çayırova 1. Kitap Fuarına davet edilirken geçmişteki yaşananlar hiç mi araştırılmadı? Araştırıldı ise Atatürk ve CHP ye kin kusan bu adamın fuara davet edilmesinin sebebi nedir?
 
Çiftçi daha hassas olmalı!
 
Çayırova Kitap fuarının ilki bu sene yapılmakta ve 8 Ekim’de geleceği söylenen Bahadıroğlu yine söylüyoruz Çayırova ya bir katkı sunmaz. Bu fuarın olumlu yanları kadar olumsuzluklarının da faturası Çiftçi’ye mal olacaktır. Bu yapılan yanlış seçimden anlamsız “ben yaptım oldu” dan vaz geçilmelidir. Ayrıştırıcı ve tahrik edici yazarlar yerine toplumun her kesiminin kabul ettiği yazarlarla fuar organize edilmelidir.
 
Bu duygu düşüncelerle bugün saat 10:00 ismi geçen yazarın protestosu için da Prof. Dr. Necmettin Erbakan kültür merkezi önünde  toplanılarak konuyla ilgili bir basın açıklaması yapılmıştır.


 
Etiketler :
Kitap - Fuarı'nda - neden - İstiklal - Marşı - okunmadı? -
08-10-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi