Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 28-05-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Gebzeli muhtarları TBMM'de ağırladı
 
Gebzeli muhtarları TBMM'de ağırladı

Geçtiğimiz hafta yeni yasama yılını açan TBMM’de partilerinde grup toplantıları başladı. Bu hafta Mecliste Gebzeli Muhtarları ağırlayan CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli ve Gebze’nin sorunlarını konuştu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 08-10-2019 - 15:50

 

ÇANTA DA KEKLİK GÖRÜYORLAR

Gebze de Belediyenin ve iktidar AKP’nin hizmetten uzak bir anlayışa sahip olduğunu belirten Akar, AKP Gebze’yi çantada keklik görüyor ve maalesef yıllardır ne mahalleler ne de ilçe hizmet görmüyor, bu anlayışa yine dur demesi gereken Gebze halkıdır, dedi.
 

İLÇE OLMA TALEPLERİNİ İLETTİLER

Gebze Beylikbağı Muhtarı Mesut Akbayrak, Ulus Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akın, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Aslan, Yavuz Selim Mahallesi Muhtar Vekili Hakkı Öksüz, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sedat Kıldacı ve Adem Yavuz Mahallesi Muhtarı Ekrem Usanmaz’dan oluşan Muhtar heyeti mahallelerinin taleplerini CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ a iletti.

Yedi mahalle olarak İlçe olma konusunda talepleri olduğunu belirten heyet bu konuda CHP’den de destek istedikleri söyledi.  Söz konusu bölgenin Beylikbağı bölgesi olduğunu ve 7 Mahallenin (Mimar Sinan, Beylikbağı, Ulus, Hürriyet, Yavuz Selim, Cumhuriyet, Adem Yavuz) toplam 85 bin nüfuslu olduğunu belirten Beylikbağı Muhtarı Mesut Akbayrak bölgenin sürekli göç alan bir yer olduğunu ve birçok sanayi kuruluşunun da bu bölge de olduğunu söyledi.
 
HİZMET ALAMIYORUZ

Bölge de birçok sanayi kuruluşunun yanı sıra Gebze Teknik Üniversitesi, Anadolu Sağlık Merkezi, Halk Eğitim Merkezleri ve tarihi Hünkar çayırının olduğunu belirten heyet ancak gereken yatırım ve hizmetleri alamadıklarını söyledi. Gebze, Darıca ve Çayırova arasında sıkışan mahallelerinin gerekli hizmetleri yerinden yönetimle alabileceklerini belirten muhtar heyeti bu konuda Mecliste de iktidar ve muhalefetten destek istediler.

HER ZAMAN SESİNİZ OLDUK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Akar muhtarlarla yaptığı konuşmada Kocaeli ve Gebze’nin hükümetten gerekli desteği alamadığının altını çizerek bu konuda her zaman Mecliste dile getirdik, Kocaeli ülkeye 12 verip 1 alan bir kent Sanayinin lokomotifi ancak maalesef hak ettiği yatırımları alamıyor dedi. Gebze İlçesinin yıllardır il olma taleplerini de Mecliste Kanun Teklifi olarak getirdiklerinin altını çizen Akar, Gebze sadece il değil Büyükşehir statüsünde olması gereken bir özelliğe sahip ve tabi ki her mahallesi de bundan yararlanacaktır. Bu konuda da elimizden gelen her türlü çalışmayı da yapmaya devam edeceğiz. Ancak Gebze’ye gelip sözler veren iktidar partisi Milletvekillerinin de Mecliste sessiz kalmaması gerekiyor. Sadece el kaldırıp indiren değil bu kente hak ettiği yatırımları verecek milletvekillerine ihtiyacımız var, dedi.


 
Etiketler :
Gebzeli - muhtarları - TBMM'de - ağırladı -
08-10-2019
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi