Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 23-02-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Otoyol ve köprüler, gaz ve elektrikle mi çalışıyor?
 
Otoyol ve köprüler, gaz ve elektrikle mi çalışıyor?

CHP PM Üyesi Haydar Akar, otoyol ve köprü ücretlerine yapılan yüzde 20 zamla ilgili konuştu. 3 yılda geçiş ücretlerinin yüzde 84 zamlandığını ifade eden Akar, “Enflasyon düşmüş, ülke ekonomisi uçuşa geçmiş. Peki bu zam nereden çıktı? Otoyol ve köprüler doğalgaz ve elektrik ile mi çalışıyor? Onlar ne zaman artsa, geçiş ücretleri de artırılıyor” dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 09-10-2019 - 10:20

 

Zam haberlerine bir yenisi önceki gün Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından eklenmişti. KGM, otoyol ve köprü geçiş ücretlerine yüzde 20 zam yaptı. Söz konusu zamla ilgili konuşan CHP PM Üyesi, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 3 yılda geçiş ücretlerine yüzde 84 zam yapıldığını söyledi. Ekonominin darboğaza girdiğini belirten Akar şöyle konuştu: “Son olarak 2017 yılında köprü ücretlerine yüzde 48, otoyol ücretlerine yüzde 15 zam yapıldı. O dönemin gerekçeleri otoyol bakım ve onarım malzeme ve işçilik ücretlerindeki artış idi. Şimdi de sudan bahanelerle yüzde 20 zam yapıyorlar. Bu haksızlık Vatandaşın mutfağındaki artış yüzde 50’leri bulmuş. Elektrik, doğalgaz zammı 1 yılda yüzde 50’leri aşmış bunu umursayan yok. Bunun yerine köprü ve otoyol ücretlerine zam yapılıyor. 
 
MADEM ENFLASYON DÜŞMÜŞ…
 
Bu zamların gerekçesini merak ediyoruz. Köprü ve otoyollar elektrikle mi, doğalgazla mı çalışıyor?  Onlar ne zaman artsa geçiş ücretlerine bir bahane bulup zam yapılıyor. Yap- İşlet-devret ile yapılan ve milyarlarca lira halka mal edilen köprüler yetmedi bir de buna devletin işlettiği köprüler eklendi. 2017 yılında yüzde 48 zam yapıyorsunuz, 2016 yılında yüzde 16 zam yapıyorsunuz. Şimdi de kalkıp ‘21 aydır zam yapmadık yüzde 20 zam mecbur’ diyorsunuz. Madem enflasyon düşmüş, ülke ekonomisi uçuşa geçmiş peki bu zam nereden çıktı?
 
EKONOMİYİ YÖNETEMEDİNİZ
 
3 yılda işçiye yaklaşık yüzde 30, memura yaklaşık yüzde 28 zam yaparken köprülere yüzde 84 zam yapacaksınız ve hala buna gerekçeler bulacaksınız. Bu milletin aklı ile alay etmeyi bırakın, ekonomiyi yönetemediniz. Ülkeyi dar boğaza soktunuz. Şimdi de zamlarla döndürmeye çalışıyorsunuz.”


 
Etiketler :
Otoyol - ve - köprüler - - gaz - ve - elektrikle - mi - - çalışıyor? -
09-10-2019
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi