Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 05-06-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Piyangoda şaibe, sınavda kopya, atamada torpil var
 
Piyangoda şaibe, sınavda kopya, atamada torpil var

Kocaeli Milletvekili ve TBMM Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan 2020 yılı Milli Piyango Çekilişinde kameralara yansıyan yetkililerin tavrını eleştirdi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 05-01-2020 - 13:00

 

Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyan Tahsin Tarhan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması istemiyle Yazılı Soru Önergesi verdi.
 
Bakanlığa;
 
“1-) 2020 yılbaşı çekilişi sırasında sus işareti yaparak birbirlerini uyaran noterlerin Milli Piyango Genel Müdürlüğünde çalışan akrabası var mıdır?
 
2-) Bahsi geçen kişilere ya da 2. Dereceye kadar yakınlarına 2020 yılı Milli Piyango biletlerinden ikramiye isabet etmiş midir? İkramiye isabet ettiyse tutarları ne kadardır?
 
3-) Henüz rakamlar çekilmemişken Büyük ikramiye isabet eden numaraların televizyonda alt yazıyla verilmesinin sebebi nedir? Konu araştırılmış mıdır?”
 
Sorularını yönelten Tahsin Tarhan “Göz göre göre kamu vicdanını yaralıyorlar” dedi.
 
BİR UMUT PİYANGO BİLETİ ALIYORSUN ŞAİBE VAR
 
Tarhan, “Milyonlarca vatandaşın parası ve umudu üzerinden yapılan çekilişte yetkililerin tavrı, Milli Piyangoya olan güveni bir kez daha sarsmıştır. Defalarca dile getirdik. Meclise Araştırma önergesi verdik. Milli Piyango’da şeffaflığını kaybeden, kamu vicdanını yaralayan işlere imza atılıyor. Gelin, bu duruma dur deyin; vatandaşın vicdanıyla ve umutlarıyla oynamayın dedik. 2020 yılı çekilişinde yine milyonlarca kişinin güvenini sarsan olaylara imza attılar. Bakanlık sorduğumuz sorulara ne cevap verecek merakla bekliyoruz. Herkes bilmelidir ki sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız” dedi.
 
ÇALIŞIP ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRİYORSUN KOPYA VAR
 
Tarhan, “AKP iktidarlarının 18 sene sonunda memleketi getirdiği noktada en acı veren olay ise artık kimsenin hiçbir kuruma güveni kalmadı. Milyonlarca gencin hayatını ve geleceğini şekillendirecek sınavlarda kopya çekildiği ortaya çıktı. İşin daha vahimi bizler zamanında bunları dile getirdiğimizde Devletin en yetkili kişileri bu sınavlara kefil olmuş, asla bu tarz konular söz konuSU değildir diye açıklamalar yapmışlardı. Şimdi milyonlarca gencin vebali kimin üzerinde” diye sordu.
 
LİYAKAT SAHİBİ OLUYORSUN ATAMADA TORPİL VAR
 
Tahsin Tarhan, “2020 yılını ülkedeki en temel duygu olan adalet duygusunu yeniden tesis etmek için kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Ülkemizin ne yazık ki her alanında olumsuz tablolarla karşılaşıyoruz. İşte bahsettiğimiz gibi Vatandaş Milli Piyango alıyor şaibe var. Öğrenci çalışıp sınava giriyor kopya var. Bir şekilde gerekli eğitimi alıp başarı gösterip liyakat sahibi oluyor onda da torpil var. Türkiye’yi akrabaya makam tahsis etme cennetine çevirdiler” dedi.


 
Etiketler :
Piyangoda - şaibe - - sınavda - kopya - - atamada - torpil - var -
05-01-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Normalleşemiyoruz!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi