Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 03-08-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Amatör balıkçılığın sorunları bu çalıştayda konuşuldu
 
Amatör balıkçılığın sorunları bu çalıştayda konuşuldu

Amatör Balıkçılık sorunları çalıştayı gerçekleşti. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-02-2020 - 13:07

 

İşte o açıklamanın içeriği: 09 Şubat 2020 Pazar günü Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda  aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere bir araya gelen;  ABAF - Amatör Balıkçılık Federasyonu (Kocaeli),  ASOF - Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (Ankara),  AVRASYA - Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (Konya) ile ülkemizin değişik illerinde faaliyet gösteren Federasyon üyesi olan ve olmayan onlarca dernek temsilcisi bir araya gelerek, sürdürülebilir balıkçılık, yaşanabilir bir doğal hayat için hep birlikte mücadele etme ve birlikte görüş/öneriler vererek ilgili kurumlara destek olma kararı aldı.  
 
 
Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Sayın Melih Er ile Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendislerinden Gülten Çiçek’inde katılım sağladığı çalıştaya 3 federasyonun öncülüğünde Ülkemizin değişlik bölgelerinden 41 STK kötü hava şartlarına rağmen katılarak, daha önce Bakanlığa  verilen görüş/önerilerin tekrardan güncellenmesi ve birlik içerisinde hareket edilmesi kararı aldılar.  
 
Toplantıda söz alan ABAF(Amatör Balıkçılık Federasyon) Başkanı Engin Uztürk 1380 sayılı su ürünleri kanunun değişerek güncellenmesi ile 2020 yılında yeni çıkacak olan 5/2 numaralı Amatör Balıkçılığı Düzenleyen Tebliğ ile 5/1 numaralı Ticari Balıkçılığı düzenleyen tebliğlerin ülkemiz balıkçılığının mevcut durumunu da göz önüne alarak ülkemizin sosyo-ekonomik durumlarına uygun gerek amatör gerekse ticari balıkçılığı sürdürülebilir hale getirebilecek şekilde düzenlememiz gerekmektedir. Bu zorlu hava şartlarında ülkemizin dört bir yanından buraya katılım sağlayan dernek başkan ve yöneticileri bu iradeyi burada göstermişlerdir. Öncelikle bizi burada ağırlayan Daire Başkanımız Melih Beye desteklerinden ve bizi dikkatle dinlediklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.  Ayrıca katılım sağlayan federasyon başkan ve dernek yöneticilerine de canı gönülden teşekkür ediyorum. Aldığımız kararlar ülke balıkçılığına katkı sağlayacağımıza katkı sağlayacağına inancımız tamdır dedi.


 
Etiketler :
Amatör - balıkçılığın - sorunları - bu - çalıştayda - konuşuldu - -
13-02-2020
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi