Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 08-07-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Fatih Erbakan: Borç iktidarı kurdular
 
Fatih Erbakan: Borç iktidarı kurdular

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Kocaeli teşkilatlarıyla bayramlaştı. Erbakan AKP'yi kastederek borç iktidarı kurdular dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 28-05-2020 - 10:13

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Ramazan bayramının ilk günü, ilk olarak Kocaeli il teşkilatı ile bayramlaştı. Erbakan’ ın video konferans yolu ile katıldığı bayramlaşma görüşmesini oturumunu, Kocaeli il başkanı Mehmet Aras yönetti. Erbakan’ ın İstanbul da bulunan konutundan bağlandığı görüşmeye, Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarının yönetim kurulu üyeleri ile başkanlık divanı üyeleri katıldı.
 

Toplam 240 kişinin online olarak katıldığı bayramlaşma görüşmesinde ilk sözü il başkanı Mehmet Aras aldı. Tüm teşkilat mensuplarının bayramını tebrik eden Aras, sonrasında sözü Erbakan’ a bıraktı. Kendisine söz verilen yeniden refah partisi genel başkanı Dr. Fatih Erbakan yaklaşık 40 dakika boyunca Kocaeli teşkilatının yöneticilerine hitap ettiği konuşmasında, ülke gündemine dair önemli konulara temas etti. Erbakan’ ın konuşmasından satır başlıkları şu şekilde;

Borç iktidarı kurdular..

Ülkemizde daha önceden borçlu iktidarlar vardı. Artık ülkede borç iktidarı var. Bu hükümetin kendisi borç iktidarıdır.  Bu iktidar döneminde tüik rakamlarına göre, kamu borçları 3 kat, özel sektör borçları 35 kat, vatandaşın bankalara olan borcu 100 kat arttı. Bu tabloya göre devlet ve millet el ele iflas etmiş durumda. 18 yıllık iktidarın borcu, 90 yıllık cumhuriyet tarihi boyunca yapılan borçlanmadan daha fazla bir durumda.

Devlet, millet ve özel sektör borcuna karşılık olarak her yıl 100 milyar dolar faize para ödüyor.
Bu iktidar döneminde; enflasyon, vergi, işsizlik, sosyal yardım alan kişi sayısı, iflas eden kuruluş sayısı, icralık olan vatandaş sayısı arttı.
 
İşsizler çalışarak aç kalacağına, çalışmadan aç kalmayı tercih ediyor.

Ülkemizde şu anda;  emekli maaşı açlık sınırının altında, asgari ücret açık sınırında ve  en düşük memur maaşı yoksulluk sınırının altında. Ülkeyi yönetenler işsizlik sorunu yok, insanlar iş beğenmiyor diyorlar. Vatandaş da bu maaşlardan dolayı çalışıp aç kalacağına, çalışmadan aç kalmayı tercih ediyor.

Her yıl 25 Osmangazi Köprüsü bedeli para, faize ödeniyor

Devletin borç faizi olarak ödediği paranın yıllık 30 milyar dolar olduğunu ifade eden Erbakan, bu para ile her yıl 25 osmangazi köprüsü veya 60 tane Ankara-Eskişehir yüksek hızlı tren hattı yapılabileceğini söyledi. Erbakan, hükümetin Sakarya tank palet fabrikasını sattığı paranın, 12 saatlik borç faizi ödemesine eşit olduğunu ifade etti.

Trafik cezası keserek ekonomiyi düze çıkaramazlar.

Hükümetin, borç alarak, vergiyi artırarak, zam yaparak ve trafik cezası keserek ekonomiyi düze çıkarmaya çabaladığını ifade eden Erbakan, bunun asla mümkün olmadığını söyledi.

Yıllık 150 milyar dolar kaynak oluşturacak projeler hazırladık.

Kalkınmanın üretim, istihdam ve ihracat ile mümkün olduğunu belirten Erbakan, yıllık 150 milyar dolar kaynak sağlayacak projelerinin olduğunu söyledi. Bu kaynağın nelerden oluştuğunu anlatan bir kitap hazırladıklarını söyleyen Erbakan bu kitabın çok yakında basılacağını ifade etti.

Babacan, Davutoğlu, Kılıçdaroğlu hepsi aynı

Hükümetin ekonomi politikasının, borç, vergi, zam üzerine kurulu olduğunu söyleyen Erbakan, İstanbul un yönetimini üstlenen CHP'nin ilk icraatının borç almak, ikinci icraatının da zam yapmak olduğunu hatırlattı. Babacan’ ın ekonomiden sorumlu olduğu dönemde devletin borcunu 129 milyar dolardan, 400 milyar dolara çıkardığını, Davutoğlu nun da borç bulup almaktan başka bir kalkınma modeli geliştiremeyeceğini söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında, “yurtdışında borç verecek kuruluş var, yeter ki istemesini bil diyen Babacan’ a yüklenen Erbakan, madem AKP ile ayni şeyi yapacaksınız, ha siz yapmışsınız ha onlar yapmış ne farkı var diye sordu.


 
Etiketler :
Fatih - Erbakan: - Borç - iktidarı - kurdular -
28-05-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi