Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 08-07-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Bayram gelmiş, geçmiş sağlıkçının neyine!
 
Bayram gelmiş, geçmiş sağlıkçının neyine!

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım yaptığı açıklamada; halkımızın sağlığı için gece gündüz demeden Koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarımız, Sağlık Bakanlığının ilgisizliğinden dolayı bu bayramı da buruk geçirdi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 29-05-2020 - 14:58

 

Covid-19 ile ön cephede mücadele eden Sağlık çalışanlarımız için aylardır dile getirdiğimiz hem mali hem özlük hakları ile ilgili hiçbir düzenleme yapmaması bizleri derinden yaralamıştır. Karşımızda o kadar ilgisiz muhataplar var ki diyen Yıldırım, maalesef biz söylemekten yorulurken onlar önemsememek ten hiç yorulmadı, dedi.
 
EK ÖDEME TAVANDAN SÖYLEMİ İLE GÖZ BOYANDI !
 
Vatandaş her akşam evlerinde korkuyla bakanın söyleyeceği günlük Covid-19 tablosunu beklerken o hastalığa karşı en ön cephede mücadele veren sağlık çalışanlarımıza sadece minnettarız demek adaletsizlikten, haksızlıktan başka bir şey değil de nedir? Öğretmen girmediği dersin ücretini alırken, bir başka kamu çalışanı 1000- 2000 lira bayram ikramiyesi alırken hekim harici sağlık çalışanlarımız genel manada çok fazla getirisi olmayan ek ödemenin tavandan ödenmesi jesti ile göz boyamaktan öte bir eylem değildi.
 
Bayram geldi geçti vatandaşın evden çıkamadığı misafirliğe gidemediği bayramlaşamadığı gündem olurken, bırakın bayramlaşmayı hastanede çalışıp bulaş riskini evine taşımamak ve ailesini korumak için otellerde kalıp evine gidemeyen ailesini günlerdir hiç göremeyen sağlık çalışanlarımız kimsenin aklına bile gelmemiştir.
 
Başkan Yıldırım, biz sağlık çalışanları olarak Kahraman olma gibi bir derdimiz hiç olmadı. İnsanca yaşanabileceğimiz bir ücret politikası ve özlük haklarımızı istiyoruz. Bizler yapılması güç ve imkânsız isteklerde bulunmadık, bulunmuyoruz. Sağlık ordusu olarak hakkımızı ve kararlılığımızı bir defa daha tekrarlıyor;
 
3600 Ek Gösterge sağlık çalışanları için lüks değil, haktır. Verilen sözler tutulmalı, 3600 branş ayrımı yapılmadan, bütün sağlık çalışanlarını kapsayarak çıkarılmalı.
 
Ek ödeme yönetmeliğinin yeniden ve ayrım gözetmeksizin düzenlenmeli.
 
Kahraman sağlık çalışanlarımıza en az 2.000 TL olmak üzere seyyanen zam verilmeli.
 
Görevde yükselme sınavına girecek sağlık çalışanlarımız bir kereye mahsus olmak üzere sınavdan muaf tutulmalıdır.
 
Farklı türdeki sözleşmeli istihdam modelleri çalışma barışını bozduğundan, sözleşmeli istihdam türüne son verilmeli, 4/B’liler, vekil ebe ve hemşireler, kamu dışı çalışanlar vb. kadroya geçirilmeli.
Bunlar yapılamayacak istekler değildir diyen Başkan Yıldırım, bütün ilgililere söyleyeceğimiz son sözümüz bunlar hakkımız ise bir an önce hayata geçirilmeli, hakkımız değilse alkışı kesmeniz yönündedir. Bu bayramı sağlıkçıya yaşatmayan virüs ise, çalışanlara vefasızlık yapanda Sağlık Bakanlığıdır.


 
Etiketler :
Bayram - gelmiş - - geçmiş - sağlıkçının - neyine! -
29-05-2020
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi