Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 08-07-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Yeni partiler için iki ismin de hedefleri farklı
 
Yeni partiler için iki ismin de hedefleri farklı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, yeni kurulan Gelecek Partisi ile DEVA Partisine ilişkin MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedeflerinin farklı olduğunu söyledi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 04-06-2020 - 15:03

 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Euronews Türkçe'de yazdığı yazıda milletvekili transferini önlemeye dönük bir çıkışın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan açısından farklı hedefleri olduğunu söyledi.

Üstün, yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

"MHP lideri Devlet Bahçeli'nin vekil transferine ilişkin çıkışı konusunda ise, demokratik kuralları, hukuk devleti ilkelerini önemsemez hale gelmişseniz, tek hedefiniz partideki koltuğunuzu ve ülkedeki iktidarınızı korumak olursa, seçim kanunlarını akıl dışı tekliflerle değiştirmeye kalkışabilirsiniz.Milletvekili transferini önlemeye dönük bir çıkışın, Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açısından farklı hedefleri var
 
AMAÇLAR FARKLI

Milletvekili transferini önlemeye dönük bir çıkışın, Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açısından farklı hedefleri var. Bahçeli, Gelecek Partisi'nin gerçekten seçimlere katılamamasını istiyor olabilir. Zira, Bahçeli'nin Partisi, AK Parti'nin tabanından besleniyor. İstiyor ki, alternatif partiler ortaya çıkmasın, orta vadede AK Parti'den ayrılan seçmen MHP'ye gelsin.

Uzun vadede AK Parti'nin dağılmasıyla birlikte AK Parti'nin yasal mirasçısı olmak istiyor.Erdoğan ise aynı işi farklı sebeplerle istiyor. Aslında Erdoğan vekil transferini yasaklayarak Gelecek Partisi'nin seçimlere girmesini engelleyemeyeceğini bilecek kadar tecrübeli bir siyasetçi. Erdoğan'ın hedefi, kendi grubunu kanun zoruyla bir arada tutabilmek. AK Parti önceden reformcu bir partiydi. Gündemi belirler, hedefler koyardı.

Artık AK Parti diye bir oluşum kalmadı. Sadece Erdoğan var.Erdoğan grubunu bir arada tutabilmek için Bahçeli'nin anti-demokratik teklifine sıcak bakmış görünüyor. Oysa AK Parti en fazla vekil transferi yapan parti."

DENİZ BİTTİ"

Gelinen noktada deniz bitti. Erdoğan grubunu bir arada tutabilmek için Bahçeli'nin anti-demokratik teklifine sıcak bakmış görünüyor. Oysa AK Parti en fazla vekil transferi yapan parti. İktidar koalisyonu, milletvekillerinin partilerinden istifasını ve başka bir partiye geçmesini "ahlaksızlık" olarak değerlendiriyor. AK Parti 2001 yılında kurulduğunda milletvekili transferleriyle hayat bulmuştu ve o dönemde bağımsızlardan, Doğru Yol Partisi'nden, ANAP'tan 51 milletvekili transfer ederek Meclis'te hatırı sayılır bir grup kurmuştu.

Sonraki dönemlerde de milletvekili transfer şampiyonluğunu hiçbir partiye bırakmadı. Üç ay önce son transferini de yine AK Parti yaptı.

Bu vesile ile dört başı mamur, yeni, demokratik, çağdaş bir Siyasi Partiler Kanunu ile Seçim Kanunu hazırlayalım. İktidar iyi niyetli ise, bu teklifimize olumlu yanıt verir. Böylece giderayak ülkemize de faydalı bir iş yapmış olurlar."


 
Etiketler :
Yeni - partiler - için - iki - ismin - de - hedefleri - farklı - -
04-06-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi