Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 15-08-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Kapatma ve baskılardan sonra sıra sosyal medyada
 
Kapatma ve baskılardan sonra sıra sosyal medyada

Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Arzu Erkan, sosyal medyaya sansür getiren yasanın Meclisten apar topar geçirilmesine ve Kurban bayramına dair yazılı açıklama yaptı: ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 31-07-2020 - 12:15

 

İşte o açıklamanın içeriği: "Bugün kutlanmaya başlanan Kurban Bayramı; bir yandan halkın işsizlik, geçim zorluklarının had safhaya vardığı, öte yandan da pandemiye karşı mücadele adına halka çıkarılan ağır ekonomik, sosyal, siyasal faturanın altında kutlanacak bir şey kaldığı ölçüde kutlanacaktır!"
 
"KAPATMA, BASKI VE CEZALARIN ARDINDAN SIRA SOSYAL MEDYADA"
 
“Halk sözünü söyleyecek mecrayı daima bulacaktır. Toplumun geleceği olan gençler Erdoğan ve iktidarına 'dislike' ile gideceği yolu gösterdi” diyen Erkan, “Tek adam yönetiminin giderek daha gerici ve faşist bir sisteme dönüştürme hamleleri hız kesmiyor. Yürümekte olduğu yolda ayağını tökezletecek en ufak çakıl taşına dahi tahammülü olmayan iktidar, baskı alanlarını ve baskı yöntemlerini sürekli genişletmeye çalışıyor” dedi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan gazetelere, televizyon kanallarına, dergilere ve birçok basın yayın kuruluşuna değinen Erkan, “Bu şekilde boyutlanan sansür uygulamalarına Basın İlan Kurumunun, RTÜK’ün baskı ve cezaları da eklendi” ifadelerini kullanarak sıranın sosyal medyaya geldiğine dikkat çekti.
 
"BU YASAYLA HALKIN KENDİNİ İFADE ETMESİNİN ÖNÜ KESİLMEK İSTENİYOR"
 
AKP iktidarının sosyal medyayı trolleri ile bertaraf edemeyince sansürlemek ve engellemek amacıyla yasa çıkardığını belirten Erkan, “Bu yasayla kurumların veya kişilerin düşüncelerini ifade etme, yayma ve örgütleme alanları giderek daraltılmak, yok edilmek isteniyor. Bu yasayla işçi ve emekçilerin, kadınların, gençlerin, Kürt halkının, mültecilerin, köylülerin sesi olan, iktidarın gerici ve baskıcı politikalarını yazan, söyleyen basının, kurumların, kişilerin sosyal medya ağlarını kullanarak yayın yapmasının önü kesilmek isteniyor. Bu yasayla, katillerini, tacizcilerini sosyal medyada yayınlamadan onlardan kurtulamayan, ancak dayanışma göstererek ceza almalarını sağlayan, tacizi faş etmediğinde maruz kalmaya devam eden kadınların ve çocukların sesi kısılmak isteniyor” ifadelerini kullandı.
 
"TOPLUMUN GELECEĞİ OLAN GENÇLER DISLIKE İLE YOLU GÖSTERDİ"
 
Toplumun geleceği olan gençlerin Erdoğan ve iktidarına dislike ile gideceği yolu gösterdiğini ifade eden Erkan, “İktidara yandaş medyası ve trolleri yetmiyor. İstiyor ki ‘ben ne kadarını, nasıl bilmelerini istiyorsam o kadarını öyle bilsinler’. Tek adam çıktığı medyada istediği gibi savursun, kimse cevap vermesin. Ne diyorsa o olsun, öyle bilinsin. Onlar bu ham hayali görmeye devam etsin. İfade ve basın özgürlüğünün, haber alma özgürlüğünün geliştirilmesi, sansür politikalarının boşa çıkarılmasının yolunu halkımız her zaman bulacaktır” dedi. 
 
"KURBAN BAYRAMININ KUTLU OLMASINI DİLİYORUZ"
 
Tek adam yönetiminin, halkın haber alma hakkını az çok kullanabildiği bir mecra olan sosyal medyayı kontrolü altına almak için son adımı da Kurban Bayramı arifesinde attığını söyleyen Erkan, "Tabiri caizse bu yıl Türkiye halkları Kurban Bayramı’na AKP-MHP ittifakının halkın haber alma özgürlüğünü tek adam yönetiminin ayakları dibinde kurban edildiği koşullarda giriyor. Dolayısıyla bugün kutlanmaya başlanan Kurban Bayramı; bir yandan halkın işsizlik, geçim zorluklarının had safhaya vardığı, öte yandan da pandemiye karşı mücadele adına halka çıkarılan ağır ekonomik, sosyal, siyasal faturanın altında kutlanacak bir şey kaldığı ölçüde kutlanacaktır! Bütün bu baskılar, hak hukuk tanımazlığın tek adam iktidarının bırakalım ebediyen sürmesi, ömrünü biraz daha uzatmaya bile yetmeyeceği gerçeğini bilerek, Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü olarak tüm insanların Kurban Bayramının kutlu olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı. 


 
Etiketler :
Kapatma - ve - baskılardan - sonra - sıra - sosyal - medyada -
31-07-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi