Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 29-10-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Bu diplomasi değil gaflet
 
Bu diplomasi değil gaflet

Hükümetin Doğu Akdeniz politikalarını eleştiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Bu kadar sık ileri geri yapan bir yaklaşımın ismi diplomasi değil ciddiyetsizliktir, zaaftır, gaflettir. Doğu Akdeniz'de neredeyse bütün ülkelerin Türkiye'ye karşı gövde gösterisine kalkışmasına sebep olan sizsiniz" dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 21-09-2020 - 10:12

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Antalya 1. Olağan Kongresi'ne telekonferans sistemi ile katılarak bir konuşma yaptı. Davutoğlu, hükümetin Doğu Akdeniz’deki politikalarını sert bir dille eleştirdi.
 
“Sözlerinizi, hamasetinizi, laflarınızı çiğneyip durmayın. Bu kadar sık ileri geri yapan bir yaklaşımın ismi diplomasi değil ciddiyetsizliktir, zaaftır, gaflettir” diyen Davutoğlu, “Doğu Akdeniz’de neredeyse bütün ülkelerin Türkiye’ye karşı gövde gösterisine kalkışmasına sebep olan sizsiniz” dedi.
 
“AMBARGOYU KALDIRAN DA SİZSİNİZ SESSİZ KALAN DA”
 
Yapılan ortak tatbikatlara dikkat çeken Davutoğlu, “Her gün birilerinin ortak tatbikatını görüyoruz. Her gün Yunanistan Güney Kıbrıs’la bir dayanışma anlaşması imzalanıyor. Daha geçen hafta ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, bu kez Güney Kıbrıs Rum Yönetimiyle anlaşma imzaladı. Üstelik Kıbrıs Türk tarafını da yok sayarak. Hatta bırakın ziyaret etmeyi, görüşlerini bile sormayarak. Güney Kıbrıs’a 10 yıllardır uygulanan silah ambargosunu kaldıran da yine ABD, sessiz kalan da sizsiniz” diye konuştu.
 
“NAMLULAR ÜLKE SINIRIMIZA ÇEVRİLDİ”
 
ABD ve Yunanistan’ın geçtiğimiz ay Girit’in güneyinde yaptığı tatbikatı hatırlatan Davutoğlu, “Şimdi de Batı Trakya’da hemen yanı başımızda tatbikat yapıyorlar. Türk soydaşlarımızın neredeyse burnunun dibinde tatbikat yaptılar. Yunan ve Amerikan bayrakları taşıyan tanklar, soydaşlarımızın gözü önünde namlularını ülke sınırımıza, Edirne’mize çevirdiler. Tarihte ilk defa bu bölgede böyle bir faaliyet oldu. Ama kimseden bir ses yok. Tam ibretlik bir durum” dedi.
 
MAAŞLI MEMURLARINIZ AĞZINI AÇABİLDİ Mİ?
 
İktidara, “Peki siz Amerika’ya tüm bunların karşısında ne dediniz? ABD büyükelçisini Dışıişleri Bakanlığı’na mı davet ettiniz? ‘Ey Trump’ deyip Amerikan Başkanına had mi bildirdiniz? Dışişleri Bakanınız çıkıp Pompeo’ya iki laf mı etti? Biden konuştuğunda muhalefet liderlerine had bildirme densizliğine savunan memurlarınız, maaşlı elemanlarınız ağızlarını açabildiler mi?” sorularını soran Davutoğlu, şöyle devam etti:
 
“Yazık ediyorsunuz. On yılların emeğine yazık ediyorsunuz. Devlet geleneğimize, ülke itibarımıza yazık ediyorsunuz. Memlekete de, tarihimize de, milli çıkarlarımıza da yazık ediyorsunuz. İşte yapmanız gerekenleri ben söyleyeyim: ABD tarafına hem Ankara’da, hem Washington’da, hem de Brüksel’de NATO karargahında şu soruyu sormalısınız: Başınızı bu ülkeyi temsil etmenin vakarıyla kaldırıp net bir soru sormalısınız: Batı Trakya’daki ABD-Yunanistan ortak tatbikatında düşman unsur kimdi? Kime karşı yaptınız?” ABD Ahmet Davutoğlu Amerika Ankara Antalya Dışişleri Bakanı 


 
Etiketler :
Bu - diplomasi - değil - gaflet -
21-09-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi