Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 24-01-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Kartepe Konakları, Zeynep Özal'ı da pişman etti!
 
Kartepe Konakları, Zeynep Özal'ı da pişman etti!

Mağdur eden proje olarak bilinen Kartepe Konakları'ndan konut alanların çilesi bitmiyor. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal'da daire satın aldığına bin pişman. Nasıl mı? İşte ayrıntılar.. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 22-09-2020 - 23:20

 

Yapımı yılan hikayesine dönen Kartepe Konakları'nda yine başa dönüldü. Bu konutların yapımını üstlenen müteahhit Fatih Deniz Bıçakçı verdiği sözleri tutmayınca son 2-3 aydır konutlarda çalışan firma da işi bıraktı. 
 
Sözünü ettiğimiz müteahhidin yüzlerce vatandaşı mağdur ettiği, bir o kadar kişiye de  yıllardır borcunu ödemediği gelen bilgiler arasında. FDB Yapı dışında 3E isimli başka bir şirketi daha olan Fatih Deniz Bıçakçı'ya mağdur vatandaşlar telefonla da ulaşamıyor, zira cevap vermiyor.
 
Temel atıldığı günden bu yana aradan 15 yıl geçmesine rağmen hala konutlar tamamlanamadı. 2. etapta yer alan 192 konuttan 130'u oturulamayacak durumda, 50 konutun da temeli bile atılmadı. Müteahhit Bıçakçı'nın sadece kaçak elektrik kullanmaktan dolayı 500 bin TL para cezasını yıllardır ödemediği öğrenildi. 
 
İstanbul'daki villasının üzerinde onlarca haciz kararı olan Fatih Deniz Bıçakçı'nın bir toprak sahibi ile anlaşarak konutları onun üzerine geçirdiği, böylece borçları yüzünden mallarına el koyma ihtimalini ortadan kaldırdığı da gelen bilgiler arasında.
 
 
Su tesisatçısı, kalebodurcu gibi esnaflara da yıllardır borcunu ödemiyor ve sürekli param yok diyor. Lakin 500 milyar değerinde son model Mercedesle geziyor. Fatih Deniz Bıçakçı'nın merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal'ı da mağdur ettiği, parasını almasına rağmen dairesini yıllardır teslim etmediği de öğrenildi.
 
Zeynep Özal bu durumu yargıya taşıdı, dava sürüyor. Taşeron firmalar başta olmak üzere birlikte çalıştığı herkesi mağdur eden, verdiği sözleri tutmayan Fatih Deniz Bıçakçı ile artık kimse çalışmak da istemiyor. 
 
Son model Mercedesle dolaşan bu müteahhidin, İzmit'te lüks bir otelde kaldığı, otele bile borcunu ödemediğine dair iddialarda yüksek sesle telaffuz ediliyor.
 
Yüzlerce kişiyi mağdur eden Fatih Deniz Bıçakçı'nın, avukatı aracılığıyla savcılığa giderek hakkında çıkan haberlerle ilgili erişim engelleme talebinde bulunmasına olumlu yanıt da verilmemesi gerekiyor. 
 
Zira Fatih Deniz Bıçakçı yasalardaki boşlukları kullanarak daha da fazla kişiyi mağdur ediyor. Herkesin bu müteahhidin gerçek yüzünü öğrenmesi gerekir ki kimse mağdur olmasın, paramı alamıyorum dolandırıldım demesin.


 
Etiketler :
Kartepe - Konakları - - Zeynep - Özal'ı - da - pişman - etti! -
22-09-2020
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi