Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 27-10-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Polis & Adliye > Kartepe Konakları'na yargı tokadı
 
Kartepe Konakları'na yargı tokadı

Türkiye'de her ne kadar yargıya olan güven azalsa da hakimlerin adil ve vicdan sahibi olduklarına dair bir karar Kocaeli'deki bir mahkemeden çıktı. Nasıl mı? İşte ayrıntılar... ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-10-2020 - 16:31

 

Ben müteahhidim diye ortaya çıkan biri. Yaptırdığı konutları hak sahiplerine 2 yılda teslim edeceğine dair söz veriyor, fakat aradan 15 yıl geçmesine rağmen hala sözünü tutmuyor. Yüzlerce kişi mağdur ve mağdur olanlara da her gün başka bir yalan söyleniyor.
 
Üstelik mağdur olanların gazete sayfalarına yansıyan mağduriyetlerini yansıtan haberlerle ilgili erişime engelleme talebinde bulunup, bu isteğinin yerine getirilmesinden sonra da sanki hiç bir şey olmamış gibi başka başka insanları mağdur etmeye devam eden bir müteahhitten söz ediyoruz.
 
Bu müteahhitle ilgili hiç bir haberin erişime engellenmemesi gerekiyor ki yaptıklarından milletin haberi olsun ve kimse mağdur olmasın. Kartepe Konakları'nın yapımını üstlenen FDB Yapı'nın sahibi Fatih Deniz Bıçakçı hakkındaki haberin erişime engellenmesi için Kocaeli 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne başvuruyor. 
 
Kişisel haklarının zedelendiğini iddia ediyor. Yüzlerce kişiyi mağdur et, sonra bir de kişisel haklarım de. Pes doğrusu! Hakim Nedim Özbey basın ve ifade özgürlüğü kapsamındadır diyerek bu talebi reddediyor. İşte adil ve vicdanlı karar buna denir.

Aslında o hakim 'Ben bu haberi erişime engellersem sen düzgün iş yapmayı öğrenemeyeceksin' demek istemiş. Helal olsun Nedim Özbey'e. Türkiye'de vicdanlı ve adil kararlar alabilen hakimlerin sayısının artmasını temenni ediyoruz.
 
İşte Fatih Deniz Bıçakçı'nın erişime engellenmesi talebinde bulunduğu ve mahkeme tarafından bu talebinin reddedildiği o haber:
 
KARTEPE KONAKLARI ZEYNEP ÖZAL'I DA PİŞMAN ETTİ!
 
Mağdur eden proje olarak bilinen Kartepe Konakları'ndan konut alanların çilesi bitmiyor. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal'da daire satın aldığına bin pişman. Nasıl mı? İşte ayrıntılar..
 
Yapımı yılan hikayesine dönen Kartepe Konakları'nda yine başa dönüldü. Bu konutların yapımını üstlenen müteahhit Fatih Deniz Bıçakçı verdiği sözleri tutmayınca son 2-3 aydır konutlarda çalışan firma da işi bıraktı. 

Sözünü ettiğimiz müteahhidin yüzlerce vatandaşı mağdur ettiği, bir o kadar kişiye de  yıllardır borcunu ödemediği gelen bilgiler arasında. FDB Yapı dışında 3E isimli başka bir şirketi daha olan Fatih Deniz Bıçakçı'ya mağdur vatandaşlar telefonla da ulaşamıyor, zira cevap vermiyor.
 
Temel atıldığı günden bu yana aradan 15 yıl geçmesine rağmen hala konutlar tamamlanamadı. 2. etapta yer alan 192 konuttan 130'u oturulamayacak durumda, 50 konutun da temeli bile atılmadı. Müteahhit Bıçakçı'nın sadece kaçak elektrik kullanmaktan dolayı 500 bin TL para cezasını yıllardır ödemediği öğrenildi. 

İstanbul'daki villasının üzerinde onlarca haciz kararı olan Fatih Deniz Bıçakçı'nın bir toprak sahibi ile anlaşarak konutları onun üzerine geçirdiği, böylece borçları yüzünden mallarına el koyma ihtimalini ortadan kaldırdığı da gelen bilgiler arasında.
 
Su tesisatçısı, kalebodurcu gibi esnaflara da yıllardır borcunu ödemiyor ve sürekli param yok diyor. Lakin 500 milyar değerinde son model Mercedesle geziyor. Fatih Deniz Bıçakçı'nın merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal'ı da mağdur ettiği, parasını almasına rağmen dairesini yıllardır teslim etmediği de öğrenildi.
 
Zeynep Özal bu durumu yargıya taşıdı, dava sürüyor. Taşeron firmalar başta olmak üzere birlikte çalıştığı herkesi mağdur eden, verdiği sözleri tutmayan Fatih Deniz Bıçakçı ile artık kimse çalışmak da istemiyor. 
 
Son model Mercedesle dolaşan bu müteahhidin, İzmit'te lüks bir otelde kaldığı, otele bile borcunu ödemediğine dair iddialarda yüksek sesle telaffuz ediliyor.
 
Yüzlerce kişiyi mağdur eden Fatih Deniz Bıçakçı'nın, avukatı aracılığıyla savcılığa giderek hakkında çıkan haberlerle ilgili erişim engelleme talebinde bulunmasına olumlu yanıt da verilmemesi gerekiyor. 
 
Zira Fatih Deniz Bıçakçı yasalardaki boşlukları kullanarak daha da fazla kişiyi mağdur ediyor. Herkesin bu müteahhidin gerçek yüzünü öğrenmesi gerekir ki kimse mağdur olmasın, paramı alamıyorum dolandırıldım demesin.
 


 
Etiketler :
Kartepe - Konakları'na - yargı - tokadı -
13-10-2020
Polis & Adliye
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Fevzi KÜÇÜKÇALIK
Saman ekilmez Sayın Bakan!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi