Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 26-11-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Eskiden ananı da al git diyordu şimdi abartıyorsun diyor
 
Eskiden ananı da al git diyordu şimdi abartıyorsun diyor

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Eve ekmek götüremiyoruz" diyen vatandaşa "Bu bana çok abartılı geldi. Keyif çayı bu. Bu çayı iç" diyerek çay dağıtmasına ilişkin "Tavrını çok yumuşatmış, eskiden 'Ananı da al git diyordu' şimdi 'Abartıyorsun' diyor. Yani problemin olduğunu görüyor" dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 28-10-2020 - 20:45

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Eve ekmek götüremiyoruz" diyen vatandaşa "Bu bana çok abartılı geldi. Keyif çayı bu. Bu çayı iç" diyerek çay dağıtmasına ilişkin "Tavrını çok yumuşatmış, eskiden ‘Ananı da al git diyordu’ şimdi ‘Abartıyorsun’ diyor. Yani problemin olduğunu görüyor o yüzden keyif çayı ikram ediyor" ifadelerini kullandı.
 
Saadet Partisi Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, döviz kurunda yaşanan artışlara dikkat çekerek "Bakınız bu hafta dolar 8,28 lirayı aştı euro 9,74 seviyesini gördü. Her bir kuruşluk artış bizi daha da fakirleştiriyor. Daha da yoksullaştırıyor" dedi.
 
Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:
 
"Bakan başka telden çalıyor, Merkez Bankası Başkanı başka telden": Hükümetin ekonomi konusundaki çelişkili tavrı bizi endişelendiriyor. Bakan Bey başka bir telden çalıyor, Merkez Bankası Başkanı başka bir telden çalıyor. Birisi enflasyon hedefi yüzde 12, diğeri enflasyon hedefi 10 diyebiliyor. Bu da bizim ekonomik problemlerimizin bu hükümet tarafından çözülebileceği konusundaki ümitlerimizi her geçen gün kaybetmemize neden oluyor.
 
"Eskiden “Ananı da al git” diyordu": Misal evime ekmek götüremiyorum diyen vatandaşa Sayın Erdoğan "Ekmek bulamıyorsanız keyif çayı için" diyebiliyor. Bu noktada Sayın Erdoğan çok tenkit edildi ama kanaatimizce Erdoğan tavrını çok yumuşatmış, eskiden “Ananı da al git diyordu” şimdi abartıyorsun diyor. Yani problemin olduğunu görüyor o yüzden keyif çayı ikram ediyor.
 
Döviz kurundaki artış: Her ne kadar bizim Ekonomi Bakanımız ben dövize bakmıyorum diyebiliyorsa da gerçekler karşımızda durmaktadır. Bakınız bu hafta dolar 8,28 lirayı aştı euro 9,74 seviyesini gördü. Her bir kuruşluk artış bizi daha da fakirleştiriyor. Daha da yoksullaştırıyor. Peki dövizin serüvenine baktığımızda karşımıza ne çıkıyor; Erdoğan 2014'te Cumhurbaşkanı seçildiğinde; Dolar 2,1 TL, 2017 Anayasa Referandumu'nda; Dolar 3,6 TL, Erdoğan 2018'de "Bana yetki verin" dediğinde; dolar 4,7 TL ve gelinen noktada dolar 8,30 TL oldu. İktidar ekonomide bu istikrar ile giderse dolar 10 lira da olur 15 lira da.
 
"Türkiye AK Parti’den büyüktür": Sayın Erdoğan “Türkiye’nin Kaderiyle AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Kaderi Bütünleşmiş” minvalinde talihsiz bir açıklama yaptı. Zatı âlileri bilmeli ki; Türkiye’nin kaderi kimse ile bütünleşmeyecek kadar büyük ve derin bir mana içermektedir. Bugün Türkiye AK Parti’den de Cumhur İttifakından da büyüktür. Bu çok tehlikeli bir yaklaşım bu milleti tehdit etmek manasına geliyor. Allah’ın izni ile nice siyasi partiler ve iktidarlar gelip geçecektir ama bu coğrafyada aziz milletimiz payidar kalmaya devam edecektir. Bu sebeple hiç kimse çölde serap görmemeli, kendi kaderi ile ülkenin kaderini eşleştirmemelidir. Bu zihniyette olanlar çok yakın bir zamanda nasıl yanıldıklarını net bir şekilde göreceklerdir.


 
Etiketler :
Eskiden - ananı - da - al - git - diyordu - şimdi - abartıyorsun - diyor -
28-10-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi