Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 26-11-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > İşten çıkarılan o işçi belediyeye açtığı davayı kazandı
 
İşten çıkarılan o işçi belediyeye açtığı davayı kazandı

İzmit Belediyesi'nde işine son verilen Kamil Akgül isimli işçi açtığı davayı kazandı. Yerel mahkemeden çıkan kararın Yargıtay süreci de var. Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy'un tepkisi de İzmit Belediyesi'nin hukuksuzluğuna mahkeme dur dedi şeklinde oldu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 20-11-2020 - 14:31

 

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy'un konuyla ilgili yazılı açıklamasının içeriği şöyle:  İzmit Belediyesi’nde zabıta olarak çalışırlarken ,31 Mart yerel seçimlerinden sonra siyasi kimlikleri nedeniyle temizlik işleri müdürlüğüne sürgün edilen Kamil Akgül ve Adem Özay ‘ın çöp toplama elamanı alarak görevlendirilmek istendiği , bu yapılan işlemin iş kanunu 22 maddesine aykırı görevlendirme olduğunu ifade ederek itiraz ettik, ancak mevcut işyerlerinde çalışmaya devam ettikleri halde işveren tarafından tazminatsız işten çıkartıldıklar, bu hukuksuz uygulama karşısında sendikamız tarafından açılan dava sonucu mahkemesi biten Kamil Akgül’ün davayı kazandı.
 
31 Mart yerel seçimlerinden sonra bir çok işçi siyasi görüşünden veya sendikal tercihlerinden dolayı baskı, tehdit ve sürgünlere maruz kaldı. Bu haksız uygulamalar karşısında direnen işçiler işten atıldı, seçimden önce işçilere verilen hiç bir söz tutulmadığı gibi , hak ettikleri mesai ücretleri bile ödenmedi. Hakkını arayan işçiler ya sürgün edildi ya da amirleri tarafından darp edilerek işlerinden tazminatsız olarak kovuldu. 
 
Bu işçiler için başlattığımız hukuk mücadelesi hala devam ediyor. Bu uygulamalar o kadar vicdansızca yapıldı ki, işçilerin yıllarca çalışıp hak ettikleri tazminatları bile verilmedi. Kin ve nefretlerini öyle bir boyuta taşıtılar ki mağdur olan işçilerimizin işsizlik maaşlarını almaları bile engellendi. Arkadaşlarımız aileleri ile açlığa mahkum edildi. 

İşte bu işçilereden biri olan ve mahkemesi ilk biten Kamil Akgül için açtığımız dava sonuçlandı. O günde söylediğimiz gibi İzmit Belediyesi Başkanlığının bu haksız ve hukuksuz uygulamasına yargı dur dedi. İnşallah devam eden diğer davaları da kazanarak İzmit Belediye Başkanı ve yöneticilerinin yaptıkları bu hukuksuzlukları kamuoyuna ve Kocaeli işçisine şikayet edeceğiz.


 
Etiketler :
İşten - çıkarılan - - o - işçi - belediyeye - açtığı - davayı - kazandı -
20-11-2020
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi