Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 26-11-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Gölcük Sivritepe TOKİ konutları TBMM gündeminde
 
Gölcük Sivritepe TOKİ konutları TBMM gündeminde

Gölcük Sivritepe TOKİ Konutları’nda doğalgaz başta olmak üzere eksikliklerin tamamlanamadığı, burada oturanların sıkıntılarının havaların soğuması ile birlikte daha da arttığı basında yer almıştı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuya duyarsız kalmadı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 21-11-2020 - 16:33

 

Burada oturan vatandaşların sesi olan Türkkan, sıkıntıların bir an önce giderilmesi için konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması isteği ile soru önergesi verdi. 
 
Önergesinde; 
 
“Kocaeli Gölcük’teki Sivritepe TOKİ Konutları’nda oturanlar uzun zamandır sıkıntı yaşamaktadır. Devam eden pandemi süreci ve havaların soğumasına rağmen Gölcük Sivritepe TOKİ Konutlarında problemler devam etmekte, burada yaşayanlar mağdur edilmektedir.” diyen Türkkan, 541 hanenin yaşadığı konutlarda oturanların her ay 130 TL aidat ödemelerine rağmen evlerin birtakım eksikliklerinin hala giderilmediğinden, doğalgaz konusunda sorun yaşamaları nedeniyle ısınamadıklarından ve özellikle çocuklarının ve yaşlıların bu nedenle hasta olduklarından yakındığını önergesinde belirtti. 
 
Türkkan, vatandaşların, sıkıntılarının çözülmesi noktasında muhatap bulamadıklarını da vurguladı. 
 
HAVALAR SOĞUMASINA RAĞMEN DOĞALGAZ SIKINTISI NEDEN HALA GİDERİLEMEDİ?
 
İşte Türkkan’ın soruları:
 
1-Kocaeli Gölcük’te 541 hanenin yaşadığı Sivritepe TOKİ Konutları’ndaki eksiklikler nelerdir, bu eksiklikler neden hala tam anlamıyla giderilmemiştir?
 
2-Sivritepe TOKİ Konutları’nda doğalgaz konusunda yaşanan sıkıntı nedir, havaların soğumasına rağmen bu konudaki sıkıntı neden hala giderilmemiştir, tadilat neden daha önce yapılmamış ve bu zamana kadar yetiştirilememiştir?
 
3-Sivritepe TOKİ Konutları’nda oturanlar sıkıntılarının çözümü noktasında neden muhatap bulamamaktadır, bu konuda sorumluluk kime aittir?
 
4-Doğalgaz konusundaki sıkıntı tam anlamıyla ne zaman giderilecek, burada yaşayanlar evlerinde hangi tarihten itibaren ısınmak için doğalgazı sıkıntısız bir şekilde kullanabileceklerdir?
 
5-Düzenli olarak aylık 130 TL aidat ödemelerine rağmen ödedikleri paranın karşılığını alamadıklarından yakınan ve hala sıkıntıları devam eden vatandaşların bu zamana kadar ödedikleri paranın iade edilmesi, eksiklikler tamamlanıncaya kadar aidat alınmaması düşünülmekte midir, vatandaşların bu konudaki mağduriyeti nasıl giderilecektir?
 
6-Sivritepe TOKİ Konutları’ndaki bütün eksiklikler ne zaman tam anlamıyla tamamlanmış olacaktır?


 
Etiketler :
Gölcük - Sivritepe - TOKİ - konutları - TBMM - gündeminde -
21-11-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi