Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 18-01-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Sonunda itiraf ettiler
 
Sonunda itiraf ettiler

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TTB heyetini ile yaptığı görüşmeye Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı son vaka sayıları damga vurdu. Bakanlığın açıklaması için 'sonunda itiraf ettiler' diyen Kılıçdaroğlu, TTB’ye olan güvenin de arttırdı dile getirdi. TBB Başkanı Fincancı ise açıklanan 28 bin 351 vaka sayısının da doğru olmadığını gerçek rakamın 50 bin civarında olduğunu vurguladı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 26-11-2020 - 15:49

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve beraberindeki heyeti, CHP Genel Merkezi’ndeki makamında kabul etti.
 
“SONUNDA İTİRAF ETMEK ZORUNDA KALDILAR”
 
Ziyaret sırasında sözlerine sağlık çalışanlarına teşekkür ederek başlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
 
* Bütün sağlık çalışanlarına şükran borçluyuz. Gerçekten olağan üstü zor koşullarda görev yapıyorlar günün 24 saati görev yapıyorlar.
 
* Söyledikleri her şeyin biraz gecikmiş de olsa doğru çıkması hekimlere, TTB'ye olan güvenimizi de arttırdı. Biz hekimlerin söylediğine güveniyoruz. Çünkü hastanın başında bekleyenler sağlık çalışanları, hekimler. Olaya bizzat yüzde yüz tanık olan hekimler.
 
* Olayın tanığı olanı dinlemiyor, ‘doğru değil’ diyor, olayın hiç tanığı olmayanların söyledikleri doğru diyoruz. Bu siyaseten de kabul edilebilir bir durum değil.
 
TTB'yi doğru söyledi diye de suçlu kabul edeceksek… Kimin suçlu olduğu çıktı ortaya. Kendileri sonunda itiraf etmek zorunda kaldılar” diye konuştu.
 
“28 BİN 351 DE DÜŞÜK”
 
Fincancı, açıklanan vaka sayılarının hala düşük olduğunu ifade ederek, “Biz de teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz, çünkü Meclis'te özellikle meslek hastalığı konusundaki çabalarınızdan dolayı. Gerçekten tükendi sağlık çalışanları hem fiziksel olarak hem ruhsal olarak bu dönemde. Telaffuz edilen rakamlar çok düşük, hala çok düşük. 28 bin 351 de düşük tabi, bizim sahada topladığımız verilerle bakıldığında ama en azından onu söylemek zorunda kalmaları bile bence önemlidir” ifadelerini kullandı.
 
“GERÇEKLERİN BİR BİÇİMDE ORTAYA ÇIKMA HUYU VAR”
 
Görüşmenin ardından basın açıklaması yapan Fincancı, vaka sayılarındaki artışın önüne geçmek için en az 2 hafta tercihen 4 hafta tam kapanma olması gerektiğine dikkat çekti. Fincancı, günlük çalışan işçilerin bu kapanma sürecinde karşılıksız destek alması gerektiğini vurguladı.
 
Fincancı, “Dün hep beraber izledik, gerçeklerin bir biçimde ortaya çıkma huyu var. Biz TTB olarak başından beri haklı olduğumuzu söyledik, keşke olmasaydık, keşke bu kadar insanımız ölmeseydi, bu kadar hastamız olmasaydı, bu kadar sağlık çalışanını yitirmeseydik. Fakat biz bunun hala önlenebilir olduğunu söylüyoruz. Alınması gereken önlemleri sıraladık TTB olarak bütün sağlık meslek örgütleri ile birlikte dile getirdik” diye konuştu.
 
“BİZ DOĞRULARI SÖYLEYECEĞİZ”
 
Şebnem Korur Fincancı sözlerini şöyle sonlandırdı:
 
* Suç örgütleri ne yaparsa yapsın biz doğruları söyleyeceğiz. Suç örgütleri insanları tehdit ediyor, öldürmekten söz ediyor ama onun yerine TBB Yüksek Onur Kurulu üyesi yalancı tanık ifadesiyle hapsediliyor bu ülkede.
 
“50 BİN POZİTİF VAKA VAR”
 
* Aile hekimlerinden sahadan derlediğimiz verilerle yaklaşın 50 bin pozitif vakaların olduğunu ve takip ettiklerini söylemişlerdi. Tabi bu da testte negatif olup da klinik olarak covid-19 hastalığı belirtisi gösterenlerin dahil olmadığı bir sayı.
 
Ayrıca testin pozitiflik oranı var ve yalancı negatiflik de olabiliyor bunları da değerlendirdiğimiz çok ciddi sayılara ulaşıyor. Biz salgını yönetemezsek insanlarımız ölüyor. 28 bin çok sınırlı bir rakam.”


 
Etiketler :
Sonunda - itiraf - ettiler -
26-11-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi