Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-01-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Eğitim > Sonunda biri gerçeği açıkladı
 
Sonunda biri gerçeği açıkladı

Yeniçağ TV canlı yayınında Gülay Tunçel’in konuğu olan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Günay Kaya, Türkiye’de korona virüsün patlamasının asıl nedeninin okulların açılması olduğunu söyledi. Bilim Kurulu üyeleri okulların en güvenli yerler olduğunu savunmuştu. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 27-11-2020 - 12:12

 

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Günay Kaya, korona virüsün Türkiye’de tekrar patlamasının ve ilk ayları bile geride bırakan vefat, hasta sayılarının gelmesinin gerçek nedenini açıkladı.Yeniçağ TV’de Gülay Tunçel’in sorularını yanıtlayan Kaya, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyelerinin yaptığı açıklamaların aksine okulların virüsün yayılmasında büyük etken olduğunu söyledi.
 
Evlerde maske takılmadığı için en riskli bölgelerin evler olduğunun altını çizen Günay Kaya, "Okulların açılması bizim vakaların hızla artmasının en büyük sebeplerinden biri olarak görünüyor." ifadelerini kullandı.Alınan son tedbirlerin virüsün yayılımını engellemek konusunda bir işe yaramayacağını savunan Kaya, "Gözüken o ki yeni tedbirler gelecek, gelmek zorunda. Biz hastalık yüzünden bu tedbirleri almayalım, daha önceden alalım." şeklinde konuştu.
 
BİLİM KURULU ÜYELERİ NE DEMİŞTİ?
 
İktidarın, okulların yüz yüze eğitime açılması kararı almasının ardından Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyelerinin yaptığı açıklamalar dikkat çekmişti.Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Prof. Dr. Ateş Kara, okullarda bulaşmanın daha az dolduğunu dile getirmişti.
 
Kara o süreçte yaptığı bir açıklamada "Okula gelen çocuklardaki pozitifleşme oranının okula gelmeyen çocuklarda aynı yaş ve aynı sınıftakilere bakarak çok daha az olduğunu görüyoruz" açıklamasında bulunmuştu.Bilim Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hasan Tezer de küçük çocukların etraflarına daha az hastalık bulaştırdıklarını savunarak şu ifadeleri kullanmıştı:
 
"Çocukların okullarda maske takma kurallarına uyduklarını, öğretmenlerin de dikkatli olduğunu biliyoruz. Küçük çocuklar hiç şikayetleri olmazsa etraflarına çok az bulaştırıyorlar." 


 
Etiketler :
Sonunda - biri - gerçeği - açıkladı -
27-11-2020
Eğitim
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi