Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 31-05-2020
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > İdris Ersoy rakipsiz başkan
 
İdris Ersoy rakipsiz başkan

Hizmet-İş 1 Nolu Şubesi`nin Seka Park Otelde gerçekleştirilen 5. Olağan genel kuruluna mevcut başkan İdris Ersoy tek aday olarak girdi. İşte ayrıntılar. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 20-03-2011 - 14:35:21

 

Hizmet-İş 1Nolu Şubesi`nin 5.olağan kongresi Seka Park Otelde gerçekleştirildi. Tek aday olan başkan İdris Ersoy 107 delegenin oy kullandığı seçim sonucunda tekrar başkanlığa seçildi. 1500 üyesi bulunan sendikanın 5. Olağan Kongresine Hak-İş Genel Başkanı Mehmet Arslan, Ak Parti Milletvekili Muzaffer Baştopçu, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, SP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aras, DP GiK üyesi Mehmet Aydın, CHP milletvekili aday adayı İsmet Kara, Sağlı-İş Şube Başkanı Bülent Gökmen, Türk Diyanet İl Temsilcisi Numan Uysal, Ak Parti milletvekili aday adayı Rıdvan Demircioğlu, Has Parti milletvekili aday adayı Ergün Kös ve sendika üyeleri katıldı. Kongrenin divan üyeliğini Devlet Sert, Fahrettin Kütükçü, Mustafa Şişman ve İrfan Gün yaptı.

TOPYEKÜN KARŞI DEĞİLİZ

Kongrede konuşan HaK-İş Genel Başkanı Mehmet Arslan Torba Yasa`nın hazırlanış aşamasında görüşmelerde yaşananları yakından takip etiklerini söyleyerek şunları kaydetti; “Olumlu bulduğumuz desteklediğimiz önemli maddeler var. Vergi affı, üniversite öğrencilere getirilen af, gen ve yaşlılara yönelik pozitif etki yaratacak maddeleri destekledik. Ancak desteklemediğimiz bazı maddeler var. Biz topyekun karşı değiliz bu yasaya. Sayın Bakana bizimle bunları paylaşıp parlamentoya göndermesinin doğru olacağını söylediğimizde bize ‘sizinle konuşsam kabul etmeyecektiniz` dedi. Demokrasinin, hakkın mücadelesini verdiğimiz bu günlerde böyle bir şeyin yaşanması bizi derinde üzmüştür.”

KARŞI ÇIKARAK ENGEL OLDUK

“Bu yasa için çok mücadele verdik yerel yönetimlerle ilgili bazı olumsuz maddeleri değiştirdik. Bu yasa ile ihtiyaç fazlası olarak gönderilecek olan maddeyi engelleyerek arkadaşlarımızın başka illere gönderilmesine engel olduk. Belediyelerde kadro ihtiyacı varsa norm kadro yasasına göre ihtiyacı olan yerlere getirilmesini istedik. Sendikal hareketin zayıflaması demokrasinin zayıflamasıdır. Türkiye de bir taşeron işçiliği pazarı var. Belediye işçileri ile taşeron işçilerin arasında kıyas bile yapılamaz. Ne iş olsa yaparım diyen bir işçinin kamunun en kritik yerine getirirseniz büyük sıkıntılar yaşarsınız. Bu taşeron zihniyetinden kurtulmalıyız.”

HİZMETİN EMANETÇİLERİYİZ

Olağan kongrede yeniden Başkanlığa getirilen İdris Ersoy şunları kaydetti; “Bizlerin vereceği anayasal ve demokratik mücadeleyle insanca hakça paylaşacağımız bir Türkiye oluşturacağız. Güçlüyüm, haklıyım, çalışanlar benim emrimde diyen bir anlayış artık toplum tarafından kabul edilmiyor. Hizmet-İş sendikası olarak vizyon ve hizmetin emanetçileriyiz. Kocaeli sınırları içerisinde olan belediyelerde çalışan arkadaşlarımızın her zaman yanındayız ve onlar için mücadele içerisindeyiz. Güvenin olmadığı bir sendikal hareket çürümeye mahkumdur. Görevde bulunduğum bu dönemde her zaman üyelerimizin yanında olduk.

CHP`Yİ SAMİMİ BULMUYORUM

Hizmet İş 1 Nolu Şube`nin 5. Olağan genel kuruluna katılan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında CHP`ye eleştirerek son zamanlarda meclise getirdikleri önerileri samimi bulmadığını ve seçim yaklaştığı için dert içine girdiklerini söyledi. Karaosmanoğlu; “CHP meclise sunduğu askerlikle alakalı yasa tasarısında olsun diğer çalışmalarında olsun samimi değildir. Hastanelerin birleştirilmesi konusundaki yasa tasarısı için hep anayasa mahkemesine gitmiştir. CHP`yi yaptıkları çalışmalarda samimi bulmuyorum” dedi.  
Etiketler :
İdris - Ersoy - rakipsiz - başkan -
20-03-2011
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
   
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi