Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-01-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Gölcüklü o başkandan dikkat çeken sözler
 
Gölcüklü o başkandan dikkat çeken sözler

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı yine dikkat çeken açıklamalar yaptı. Gölcük Belediye Meclisi’nin AKP’li üyelerinin Gölcük Meclisi’nde başka, Büyükşehir Meclisi’nde başka türlü tavır sergilediklerinin altını çizdi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 29-12-2020 - 15:57

 

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı şöyle konuştu: 
 
"Geride kalan 2020 yılında yaşanan tüm olumsuz olaylardan dersler çıkarması ve bu dersler ışığında da yeni yılda da umutlarla yeni başlangıçlar yapılması; huzur, mutluluk ve başarılarda buluşabilmemizin vazgeçilmez koşuludur.
 
2021 yılının, ekonomide, demokraside, özgürlüklerde, adalette ve yönetimde velhasıl her alanda dünyanın en ileri ülkeleri düzeyine çıkarılması ümit ediyoruz.
 
Bu anlayışla çareleri aramaya devam edeceğiz ve çaresizliğe asla teslim olmayacağız. Kendimize, birbirimize ve geleceğimize olan güvenimizi muhafaza ederek yeni yılda Milletçe umutlarımızın ve toplumsal beklentilerimizin gerçekleşmesi en içten temennimdir."
 
İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanlığı olarak kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz:
 
Gölcük Belediyesi 08 Haziran 2020 tarihinde komisyona sevk edilen  İhsaniye Mahallesi G23c.02c.3b planı paftası 46 ada 11 parsel,47 ada 7 parsel parsellere ilişkin teklif  Gölcük Belediyesi imar komisyonu tarafından incelenmiş ve komisyonda bulunan AKP  üyelerin çoğunluğu tarafından: 
 
‘’D-130 yoluna cephe olan bu parsellerin Yapı Yaklaşma Mesafenin D-130 karayoluna bakan cephelerinin  5 metre bırakılması ve  imar yoluna bakan cephelerinin Yapı Yaklaşma Mesafelerinin 5  metreden 3 metre ye düşürülmesi uygun görülmüştür.’’
 
Belediye meclisine gelen bu raporu MİLLET İTTİFAKI (CHP-İYİ PARTİ) grubu olarak  uygun olmadığı görüşü bildirerek red oyu kullandık. Her ne kadar bizler hayır desek bile AKP grubunun kabul oyları ile oy çokluğu ile Belediye meclisinden geçmiş olup Kocaeli Büyükşehir Meclisine gönderilmiştir.
 
VE DİKKAT ÇEKEN OLAYLAR BUNDAN SONRA BAŞLAMIŞTIR.
 
KBB Meclisi  İmar komisyonunda görüşülen bu teklif :‘’Temel planlama prensipleri ve meri mevzuata aykırılık teşkil ettiği belirlenmiş olup uygulama imar planı değişikliği teklifi komisyonca uygun görülmemiştir.’’ Şeklinde raporlanmıştır.
 
Ve bu rapor KBB meclisinde oylanmış ve oy birliği ile kabul edilmiştir. Yani Gölcük Belediye Meclisinden AKP Meclis üyelerinin evet kullandığı önergeye aynı AKP meclis üyeleri Büyükşehirde yapılan oylamada reddine evet oyu kullanışlardır.
 
Bu olay aklımıza karakolda başka, mahkeme de başka. sözünü hatırlatmıştır. Mevcut imar kanun ve düzenlemelerine, uygulama imar teamüllerine konuya metin arsalar için istenen plan tadilatının uygun olmadığı her ne kadar tarafımızca söylenmesi dikkate alınmamış olsa da, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  Meclisi tarafından  red edilmesi bizim haklılığımızı ortaya çıkarmıştır. 
 
LAKİN KONU BURADA BİTMİYOR.
 
Kocaeli Büyükşehir Meclisinde red alan bu değişiklik teklifi şimdi önümüze İhsaniye Mahallesinde 3 pafta da,  yaklaşık 210 dönümlük arazide uygulanmak teklifi ile geri gelmiştir.
 
Şimdi şunları merak etmekteyiz:
 
1. Gölcük Belediye Meclisinde evet dediğiniz bu teklife Kocaeli Büyükşehir Meclisinde neden Hayır dediniz ?

2. Bu düzenleme  ile alakalı red olur olmaz, pafta bazlı imar tadilat teklifi sunulmasında ki acelecilik nedendir?

3. 2 parsel olarak yola çıkılan ve red alan bu düzenleme neden şimdi 210 dönüme uygulanmak istenmektedir?

4. Büyükşehir Meclisinin red gerekçeleri bu paftalar için de geçerli değil midir?

5. Mart 2021 ayına ertelenen TİP imar yönetmeliği otopark yönetmeliğinde, ticari yapılarda  otopark için en az 6 metre çekme zorunluluğu bulunmaktadır. Buna rağmen yoldan çekme mesafesini 5 metre den daha aza çekme teklif ne kadar doğrudur?
 
Biz yapılan bu çalışmaya anlam verememekle beraber bu denli ısrarlı ve aceleci tutumun birilerine verilmiş bir söz olup olmadığını da merak etmekteyiz.


 
Etiketler :
Gölcüklü - o - başkandan - dikkat - çeken - sözler -
29-12-2020
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi