Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 24-01-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > İhraçlar işlerine iade edilene kadar mücadele edeceğiz
 
İhraçlar işlerine iade edilene kadar mücadele edeceğiz

Kamudan ihraç edilen emekçiler adına açıklama yapan Haber Sen Kocaeli Temsilciliği, "İhraç edilen tüm arkadaşlarımız işlerine iade edilene kadar mücadelemizin süreceğinin bilinmesini istiyoruz" dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 07-01-2021 - 17:41

 

KESK Kocaeli Şubeler Platformu adına basın açıklamasını Eğitim Sen Şube binasında gerçekleştiren Haber-Sen Kocaeli Temsilcisi Emre Toptaş, "15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL ile kamudan, haksız ve hukuksuz bir şekilde binlerce kamu emekçisi ihraç edildi. İktidar; emekçilerin, anayasal ve demokratik bir hak olan çalışma hakkını elinden alarak, açlığa ve sefalete mahkûm etmeye çalışmaktadır. Kamudan İhracı bir silah olarak gören AKP iktidarı, kendine biat etmeyen, barıştan, demokrasiden, insan haklarından, özgürlüklerden, sendikal hak ve özgürlük mücadelesinden yana kesimleri susturmak, baskılamak amacıyla kullanmaktadır" dedi. 
 
"İHRAÇ EDİLME KARARLARI HUKUKA AYKIRI"
 
Aralarında Şube yönetim kurulu üyemizin de bulunduğu birçok PTT emekçisinin çalışma hakları ellerinden alınarak kamudan ihraç edildiğini hatırlatan Toptaş, "Şube Kadın Sekreterlerimizden Esra Ademhan ile KESK Üst Kurul Delegemiz İzzettin Ekin arkadaşlarımız; 'Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilen...” maddesine dayanarak, haksız ve hukuksuz şekilde ihraç edilmişlerdir. Esra Ademhan arkadaşımız fiilen görev başındayken eline tutuşturulan, İzzettin Ekin arkadaşımız ise posta yoluyla kendisine tebliğ edilen yazılarla, hukuka aykırı olarak çalışma hakları ellerinden alınmıştır. Üyelerimize herhangi bir dava bile açılmamışken, tebliğ yazılarında da mesnetsiz ve dayanaksız iddiaları destekleyecek hiçbir delil veya gerekçe dahi gösterilmemişken, Bakanlıkça ihraç edilme kararları hukuka aykırıdır" ifadelerini kullandı. 
 
Geçen yıl Eylül ayında yine aynı gerekçelerle ihraç edilen Haber-Sen 4 no’lu şube yöneticisi Mehmet Emin Varlı'nın açılan dava sonrasında ihracının hukuka aykırı bulunduğunu ve işine geri döndüğünü aktaran Toptaş, "Aynı gerekçelerle, 'kes kopyala' mantığıyla ve tüm hukuk normlarını çiğneyerek alınan bu karar da, er ya da geç arkadaşlarımızın dönüşüyle sonuçlanacaktır. Hükümetin bu uygulamalarının anti demokratik olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. Sonuç olarak: İhraç edilen tüm arkadaşlarımız işlerine iade edilene kadar mücadelemizin süreceğinin bilinmesini istiyoruz. Tüm bu baskılara karşın bu ülkenin onurlu ve mücadeleci kamu emekçileri olarak boyun eğmeyeceğiz. OHAL, KHK rejimi ve sonrasında teftiş kurulu raporları ile ihraç ettiğiniz arkadaşlarımızın tamamı işine geri dönecek; biz kazanacağız, emek kazanacak, demokrasi ve özgürlükler kazanacak. Tüm hukuksuzluklar son bulacak, siz gideceksiniz ve biz kalacağız" dedi. 


 
Etiketler :
İhraçlar - işlerine - iade - edilene - kadar - mücadele - edeceğiz -
07-01-2021
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi