Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-01-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Bahçecik’te kamu zararının sorumlusu kim?
 
Bahçecik’te kamu zararının sorumlusu kim?

CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman bir basın açıklaması yaparak, Bahçecik semtinde belediye tarafından inşasına başlanıp, uzun süre atıl duran yapının sökülmesinin ardından tepkisini dile getirdi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 13-01-2021 - 16:47

 

Başkan Acurman’ın yazılı açıklamasının içeriği şöyle:
 
“Başiskele Belediye’mizin tüm çalışmalarını, yüzbini aşkın geniş ailemiz, güzel yürekli tüm komşularımız adına takip etmeyi sürdürmekteyiz.
 
Geçtiğimiz dönemde Bahçecik beldemizin Şehitekrem Mahallesi’nde inşasına başlanan ancak kaba yapısı tamamlandıktan sonra atıl bırakılan büyük binanın, akıbetinin ne olacağı mart ayında belediye meclisinde tarafımızca sorulmuştu. Belediyemizin verdiği yanıt ise, Bahçecikli komşularımızın hizmetle tanışamayacaklarını, hayallerinin bir kez daha yıkıldığını gösterdi.
 
 
Tarafımıza eylül ayında ulaşan yazılı cevapta, değeri yüzbinlerce lira olan bina kamu zararı teşkil etmeden demonte edilip başkaca belediye hizmetlerinde değerlendirilecektir denildi. 
 
Binanın o günkü halinde bütün duvarlarının tuğla olduğu, yıkılması halinde bunun kamu zararı oluşturacağını söylemiş, bu binanın Bahçecikli komşularımızın yararına kullanılmasını, bir okul öncesi eğitim kurumu-mahalle kreşi veya aile sağlık merkezi gibi başkaca bir kamu hizmetine tahsis edilmesi tavsiyesinde bulunmuştuk.
 
Ancak üzülerek görmekteyiz ki, yüzbinlerce liraya mal olan, semt merkezindeki bina tuğla duvarları yıkılıp, çelik aksamları sökülerek ortadan kaldırılmaktadır. Bahane olarak da bu binanın tamamlanması için ayrılması gereken ödeneğin bulunmadığı belirtilmiştir. Özetle Bahçecikli’ye harcanacak paramız yok denmektedir. 
 
Başiskele Belediye’mizden hizmet arayışı içerisinde olan onbinlerce Bahçecik semt sakini komşumuz, ne yazık ki bir kez daha hizmetten mahrum bırakılmıştır.  Daha da vahimi, bu binanın bu aşamaya kadarki kaba inşaatı için harcanan on binlerce Türk Lirası’nın hesabı kimden sorulacaktır. 
 
Oluşan kamu zararı eğer önceki dönemin, hatalı ve plansız idaresinden kaynaklanmış ise Sayın Özlü bunu kamuoyu ile paylaşmalıdır. Aksi halde kendisi de sorumlu olacaktır. Şimdi biz soruyoruz, ısrarla yatırımdan mahrum bırakılan Bahçecik’te kamu zararının sorumlusu kimdir? Biz ve Başiskeleli büyük ailemiz artık laf değil hizmet bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


 
Etiketler :
Bahçecik’te - kamu - zararının - sorumlusu - kim? - -
13-01-2021
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi