Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 08-03-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > İlyas Şeker’e sert sözler
 
İlyas Şeker’e sert sözler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker’in İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkındaki açıklamalarına sert çıktı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 17-01-2021 - 15:25

 

Başkan Yıldızlı, “Kara teslim olan Kocaeli’de dün geceden beri vatandaşlar elektrik kesintisi sebebi ile büyük mağduriyet yaşıyor. Kesintiden dolayı evler ısınmıyor, ocakta aş kaynamıyor. Ancak Sayın İlyas Şeker işi gücü bırakmış, önceki dönem yapılan usulsüzlükler için müfettiş beklerken kendisine bir site yöneticisinin çöpler geç toplanıyor şikayeti ile soruşturma açılmasına haklı olarak isyan eden Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştiriyor. Siyaseti de, halka hizmet anlayışını da kaldırımda biten bir ottan ileriye götüremediniz” dedi.
 
KİMİN AKLIYLA DALGA GEÇİYORSUNUZ
 
Başkan Yıldızlı açıklamasına şu sözlerle devam etti; “Sayın İlyas Şeker, partinizin iktidarda olduğu 11 ilçede yaşananları, halkın mağduriyetini ne zaman dile getireceksiniz? Bakan Kurum 2 kere Kocaeli’ye geldi, Fatma Kaplan Hürriyet hariç tüm belediye başkanları davet edildi. Cumhur ittifakının il başkanları da davet edildi. Cumhuriyet Halk Partisi’ne davet gelmedi. Cumhur İttifakı dışındaki diğer partilerimizin il başkanlarına da davet gelmedi. Bu ayrıştırmacılık neden?  Bir belediye başkanı önceki dönem yapılan usulsüz atamalar için müfettiş istiyor ama bu usulsüzlüğün ortakları hemen ağabeylerini devreye sokup çöp toplanmıyor diyerek şikayet dilekçesi vererek tek CHP’li belediye başkanı hakkında soruşturma talebi çıkarttırıyor. Siz kimin aklıyla dalga geçiyorsunuz. 
 
BÜYÜKŞEHİR SAYIŞTAY RAPORU HAKKINDA AÇIKLAMANIZ VAR MI?
 
2019 Sayıştay raporlarına göre Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde müfettişlerinizin tespit ettiği usulsüz atamalar, adrese teslim ihalelere, Vadeli Mevduat Faiz Gelirlerinin Net Tutar Üzerinden Muhasebeleştirilmesindeki yanlışlarla az gösterilen gelirleri de dile getirecek misiniz Sayın Şeker? Çayırova’daki hayalet şehir hastanesi, uçak park alanı, Kocaeli genelindeki internet problemi ile ilgili açıklamanız çalışmanız var mı Sayın Şeker? Büyük bir salgında Çin ile yaptığınız ancak geleceği hala meçhul olan 50 milyon dozluk aşıyı 84 milyonluk Türk milletine nasıl yetiştireceksiniz Sayın Şeker? Biz bize yeteriz diyerek topladığınız paralar esnafa gitmedi, sağlıkçıya gitmedi, bu paraların nerede olduğunu açıklayacak mısınız Sayın Şeker? Yoksulluğa ittiğiniz halkın borçlarını kapatmak, ertelemek, halka destek olmak yerine yandaşlarınızın borçlarını nasıl sıfırladığınızı da anlatın Sayın Şeker.
 
KUZEY MARMARA OTOYOLU AKMEŞE’Yİ PERİŞAN ETTİ
 
Çok övündüğünüz asrın projesi diye ilan ettiğiniz köprülerinizde geçiş ücreti, uçak ulaşımlarından pahallı. Yandaşa hizmette sınır tanımadığınız rant projelerini kalkmış halka asrın projesi diye anlatıyorsunuz. 5’li çetenin üyesi Kolin İnşaat’a ihale ettiğiniz Kuzey Marmara Otoyolu için Akmeşe’yi peşkeş çekiyorsunuz. Akmeşeliye dediniz ki otoyol ile bu bölge cazibe merkezi olacak, güzelleşecek. Vurdunuz kazmayı Akmeşelinin tarlasına giden yolu kapattınız, vurdunuz kazmayı V kanal bağlantılarını tarlalara saldınız, çiftçiyi bitirdiniz. Çiftçi tarlasına gidemiyor. Eskiden daha kısa sürede tarlasına giden Akmeşeli şimdi tam tur bölgeyi dönerek gideceği yere varıyor. Çiftçinin tarlasını, toprağını, yolunu gasp ettiniz. Karayolunun yağmur suyu olduğu gibi çitçinin ekinin üzerinde. Bununla ilgili ne yaptınız Sayın Şeker? Pandemide susuz, karda elektriksiz bıraktığınız bu şehrin halkı yaşam mücadelesi veriyor. Kafanızı güvenli gördüğünüz saraylarınızdan çıkartın, koruma ordularınızdan, siyasi hırslarınızda sıyrılın. Vatandaşın gerçek sorunlarına artık bakın.”


 
Etiketler :
İlyas - Şeker’e - sert - sözler -
17-01-2021
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi