Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 25-05-2019
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Magazin > Kartepe turizm de marka olacak
 
Kartepe turizm de marka olacak

Kartepe'de mevcut turizm olanaklarını canlandırmak ve yeni turizm hamleleri yapmak amacıyla düzenlenen Kartepe Turizminde Yeni Ufuklar Çalıştayı, başarılı bir organizasyon ile tamamlandı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 2011-03-25 - 14:22:42

 

Kartepe'de turizminin marka yapılması için yapılması gerekenler, Green Park Otel`de düzenlenen bir  panelle masaya yatırıldı. Çalıştayın ikinci kısmında sivil toplum yetkilileri, turizm profesyonelleri ve TÜRSAB Bölge sorumlularının katıldığı bir panel düzenlendi.

KATILIM ÇOK OLDU

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi`nden Doç. Dr. Mehmet Sarıışık`ın yönetimindeki panelde Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, KOÜ Derbent MYO Müdürü Yard. Doç. Dr. Yüksel Güngör, TURSAB Boğaziçi Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Nejat Karagöz, Cadde Bostan Turizm Gençlik Komitesi Başkanı Hakan Sönmezöz, Green Park Otel Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ konuşmacı olarak katıldı.

 

NE YAPILMALI?

Panelde Kartepe'de turizmin gelişebilmesi için nelerin yapılması gerektiği tartışıldı. Panelistlerden Yard. Doç. Dr. Güngör Kartepe`nin tarihsel gelişimini, Adil Üstündağ, bölgede yaptıkları çalışmaları, Gençlik Komite Başkanı Sönmezöz, ilçede yapılabilecek etkinlikler hakkında bilgiler verdiler. Boğaziçi BYK Başkanı Karagöz, turizm çeşitliliğinin artırılarak nasıl para kazanabileceklerini yönünden ilçede halkının göz önüne alması gerekenlere dikkat çekti.

SONUÇ BİLDİRGESİ

Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, Kartepe`de turizmin marka değeri kazanması için önümüzdeki dönemde ilçede gerçekleştirmeyi planladığı turizm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Karabalık, bölgede yatırım yapmak isteyen turizm yatırımcılarına her türlü desteği vereceklerini ifade ederken, yatırımcıları Kartepe`ye davet etti. Kartepe`deki turizm potansiyelinin değerlendirilerek, bölge turizmine dair planlama yapılması amacıyla gerçekleştirilen panelde turizm alanında etkinlik gösteren yerel kurumları ile turizm alanında faaliyet gösteren işletme sahipleri de sorularına yanıt buldular. Çalıştay panelin ardından hazırlanan panel sonuç bildirgesinin imza altına alınmasının ardından son buldu. 
Etiketler :
Kartepe - turizm - de - marka - olacak -
2011-03-25
Magazin
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Mehmet ERYÜREK
Şimdi sopa zamanı!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi