Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 13-04-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Vebali büyük olanla ittifak yapılmaz
 
Vebali büyük olanla ittifak yapılmaz

Saadet Partisi'nin geçmiş dönemde Genel Başkanlık görevi yapan Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "94 ruhu" çıkışına sert bir yanıt verdi. Erdoğan'ın açıklamalarını değerlendiren Kamalak, "AKP'nin 94 ruhuna dönmesi mümkün değildir" ifadesini kullandı. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 03-03-2021 - 11:08

 

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 9 partinin katıldığı Necmettin Erbakan'ı anma töreninin ardından ortaya çıkan ittifak iddialarıyla ilgili konuştu.    "AKP'nin 94 ruhuna dönmesi mümkün değildir" diyen Kamalak, "Vebali büyük olanla ittifak yapılmaz" sözleri için binlerce Saadet Partilinin teşekkür ettiğini ve parti içinde Cumhur İttifakı'na yönelim olmadığını belirtti.
 
Erdoğan’ın ’94 ruhu’ göndermesine değinen Kamalak, şöyle konuştu:   
 
"Orada AKP ile ittifak yahut koalisyon konuşulmadı. Kanaatimce sayın genel başkanımız Temel bey, en anlamlı konuşmayı yaptı orada. 94 ruhu, milli görüş ruhudur. O ruh, fakiri fukarayı kucaklayan bir ruhtur. Ben o ruha dönmek istiyorum demekle o ruha dönülmez. O ruh bambaşka bir ruh. Milli görüş ekipleri gecekonduları ziyaret ediyordu sessiz sedasız. Oralara erzaklar taşıyordu. Kahvehanelere, kafeteryalara hatta genelevlere oradaki insanların acısını, ıstırabını görmek için gidiyordu. Refah Partisi en güçlü olduğu döneme erişemedi. Tabiri caizse dağın eteklerinde yolu kesildi. Zirveye tırmanmasına müsaade edilmedi. AKP’nin 94 ruhuna dönmesi kanaatimce mümkün değildir. Ne yaparsa yapsın mümkün değildir."   
 
“TÖVBE Mİ ETTİK DİYECEKLER?”   
 
Sözcü’den Mert Öz’ün haberine göre AKP’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Kamalak, şunları söyledi:   
 
"AKP gecekondulara yönelip 94 öncesinde olduğu gibi sizleri kucaklamaya geldik diyebilir mi? İsmi birtakım yolsuzluğa bulaşmış olan kişileri o sokaklara gönderebilir mi? 94’te Refah Partisi bir takım belediyeleri kazanınca, belediyelerin kapısına ‘rüşvet alan da veren de lanetlenmiştir’ tabelaları asmıştır. O tabelaları kim indirdi? Şimdi tekrar asacağız, tövbe ettik mi diyecekler? Keşke dönebilseler. Ben oraya dönebileceklerini, o ruhu tekrar yakalayabileceklerini sanmıyorum."   
 
“BİNLERCE PARTİLİ ARAYIP TEŞEKKÜR ETTİ”   
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk ile görüşmesi sonrası Saadet Partisi içinde Cumhur İttifak’ına yönelen bir kesim olmadığını net bir dille ifade eden Kamalak, şu ifadeleri kullandı:    "Tam aksine belki de binlerce parti mensubu beni aradı. ‘Vebali büyük olan ile ittifak yapılamaz’ sözleri için ‘yüreğimize su serptiniz’ dediler. Bu sözleri derken bugün de aynı kanaatteyim. Eğer Saadet Partisi AKP ile ittifak yapacak olursa kanaatimce ülke daha bir gerilir. Ülke iki kampa ayrılmış olur. Fiilen bir tarafta Cumhur İttifakı yanı mütedeyyin insanların toplandığı kamp. Buna karşılık ikinci kamp solcular, komünistler, bölücülerle iş birliği içinde olan kamp. Buna kanaatimce hiçbirimizin hakkı yoktur. Bu ülkenin çatışmaya, bölünmeye tahammülü yoktur. Böyle bir kamplaşma ülkeyi bölünmeye, çatışmaya götürür. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız.   
 
“AKP’NİN BÜYÜK VEBALİ VARDIR”   
 
“Vebali büyük olan ile ittifak yapılamaz” sözlerini daha da detaylandıran Kamalak, şöyle konuştu:    "Suriye’nin bu hale düşürülmesinde kanaatimce AKP’nin büyük vebali vardır. Irak’ın bu hale gelmesinde AKP’nin büyük vebalinin olduğunu düşünüyorum. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’nı yaptığımız zaman bize destek veren tek kardeş ülke Libya ve onun lidderi Kaddafi idi. Libya’nın bölünüp parçalanmasında, Kaddafi’nin linç edilmesinde AKP’nin büyük vebalinin olduğunu düşünüyorum. Çözüm sürecinde milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi uyardı. Siz bir kesimi hem terörist olarak suçluyorsunuz hem de bunlarla oturup müzakerede bulunuyorsunuz. Teröristle müzakere değil mücadele edilir dedik. Müzakerenin yeri Oslo, İmralı hele hele Kandil hiç değil, TBMM’dir dedik. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin ana muhalefet partisidir. CHP ile müzakere etmeyeceksek bir milli sıkıntıyı, terör olayını kiminle müzakere edeceğiz?" 


 
Etiketler :
Vebali - büyük - olanla - ittifak - yapılmaz - -
03-03-2021
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi