Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 13-04-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Hürriyet’ten derneklere çiftte müjde
 
Hürriyet’ten derneklere çiftte müjde

Davetlisi olduğu Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği’nin kahvaltısına katılan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Vaatlerimiz arasında yer alan ‘Dernekler Yerleşkesi Projesi’ ve ‘Dernekler Masası Projesi’ ile ilgili tüm derneklerin önerisini alıp, projelere başlamak istiyoruz” dedi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 27-03-2021 - 21:38

 

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet kentimizde faaliyet gösteren derneklerin bir araya gelerek kurduğu Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği’nin kahvaltısına katıldı. Cephanelik’te bulunan Livadi Restaurant’taki kahvaltıda Birlik Başkanı Necmettin Kaya ve yönetici dernek başkanları ev sahipliği yaptı. Kahvaltıda Hürriyet’e başkan yardımcıları; Nurettin Bulut ve Emirşah Torun, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi ve Koordinatörü Süleyman Şen, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi ve koordinatörü Yaşar Kardaş, İzmit Belediyesi koordinatörleri; Hakan Yalçın ve Ozan Aksu eşlik etti.  
 
FİKİR ALARAK ÇALIŞIYORUZ
 
Kültür ve sofrayı paylaşmanın zenginliğini yaşadığını belirten İzmit Belediye Başkanı Av.Fatma Kaplan Hürriyet, “Siyaset üstü, kültürleri kaynaştırmak ve gelecek nesillere aktarmak için birlikte hizmet üretmek çok kıymetli. Göreve geldiğimizden bu yana iş ve işlemlerin yürütülmesindeki tarzımız hep halka ve muhataplarına sormak, fikirlerini almak oldu. Kent konseyini kurarken de en fazla insanın sözü ve fikri olsun diye kucaklayıcı, zengin ve partiler üstü bir yönetim oluşturduk” dedi. 
 
DERNEKÇİLİĞİ İYİ BİLİRİM
 
Pandemi koşullarını kimsenin öngöremediğinin altını çizen başkan Hürriyet, “Hepimizin öncelikleri, gündelik yaşam kültürleri, hayalleri ve planları değişti. Süreç bizleri ayrı düşürdü, bir araya gelemedik. Salgın sürecin atlattıkça daha çok bir araya gelmek ve fikir üretmek bizim için çok kıymetli. Dernekçilikten gelen biri olarak bu işin ne kadar zor olduğunu ve her derneğin aynı koşullara sahip olmadığını bilirim. Bu nedenle seçim vaatlerim arasında dernekler yerleşkesi yapmak vardı. Bu dönem bu sözümü yerine getireceğimi paylaşmak istiyorum” müjdesini verdi.
 
 
DERNEKLER YERLEŞKESİ
 
Derneklerden herkesin içine sinen bir yer belirlenmesi konusunda öneri beklediğini vurgulayan Hürriyet, “Doğru bir yerde mülk bulup kiralama yöntemiyle dernekler yerleşkesine sekreterya hizmetleri, toplu etkinlikleri, eğitim çalışmaları ve kültürel gösterimler yapabileceğiniz, ortak alanları olan ve derneklerin tamamen ücretsiz kullanabileceği bir yer planlıyoruz. Sizlerin önerileriyle projeyi zenginleştirip hayata geçirelim. Yer ve şekil konusunda sizlerle birlikte hızlıca şekillendirme arzusundayım” diye konuştu. 
 
DERNEKLER MASASI KURULACAK
 
Pandemi sürecinde bir araya gelemedikleri sivil toplum kuruluşlarıyla daha sık bağ kurmak için planlama yaptıklarının da altını çizen başkan Hürriyet, “Projelerimizin şekillendirilmesinde hep çalıştaylarda konunun mutahaplarını davet ederek fikir üretiyoruz. Mesela; kreş kuracaksak eğitim alanında faaliyet gösteren STK’ler ile birlikte karar veriyoruz. Sosyal-kültürel alanda da herkesle daha fazla iletişimde olmak istiyoruz. En ulaşılabilir başkanlardan bir tanesi olmama rağmen yoğunluğun içinde ulaşamadığınız dönemler de oluyor. Kent konseyimiz iletişim halinde ama daha fazla etkileşim sağlamak için belediyemiz bünyesinde dernekler masası kurma niyetimiz var. Tıpkı Muhtarlar Masası gibi. Hızlı iletişim kuracak ve sıkıntı olduğunda çabuk çözüm üretebileceğiz. Bu konuda da önerilerinizi sunabilirsiniz. 
 
BETON BELEDİYECİLİĞİ BİTTİ
 
Kültür, sanat ve spor faaliyetlerinde de derneklerle birlikte olmayı arzu ettiğini belirten Hürriyet, “Artık beton belediyeciliği bitti. Kentler betona boğuldu. Kentlerin kaynaşmasını, birleşmesini, dayanışmasını, siyasi ayrımcılığın da kenara koyulup gerçekten belirli amaçlarla kol kola girilmesi çok kıymetli. İşte bunun aracısı kültür, sanat ve spor. Çocuklarımızı, gençliğimizi, geleceğimizi kötü alışkanlıklardan koruyacak olan araçlar da bunlar. ‘Sosyal, halka dokunan’ belediyecilik derken; halka faydalı olan eğitimle, kültürle, sanatla çocuklarımızın geleceğini şekillendiren, hayatlarına fayda sağlayacak projelere önem veriyoruz. Bu anlamda sizlerden destek ve dayanışma görmeyi arzu ediyorum” sözlerini kaydetti.
 
İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ
 
Tek tek üye dernekleri Hürriyet’e tanıtan Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği Başkanı Necmettin Kaya, “Kültürel ve sosyal dayanışma amacıyla 2011 yılında kurulduk. 20 dernek ile bir aradayız. Küçük Türkiye olarak gördüğümüz Kocaeli sanayileşmiş zengin bir şehir ama kültürel anlamda eksikleri var. İsteriz ki; Kocaeli ile ilgili bütün sosyal ve kültürel projelerde fikirlerimiz alınsın. Fikrimiz alınırsa sahada da varlığımızı hissettirecek kadar cesaretimiz olur. Derneklerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor, seçilmiş ve atanmış yöneticilerimizle iş birliği yapmak istiyoruz” dedi.
 
TÜM DERNEK BAŞKANLARI
 
Kahvaltıya katılan birlik üyesi dernekler ve başkanları; Kocaeli Mardinliler Dernek Başkanı Necmettin Kaya, Kocaeli Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, Kocaeli Çukurovalılar Dernek Başkanı Erdoğan Davut, Kocaeli Malatyalılar Dernek Başkanı İlkin Doydum, Kocaeli Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Enis Göçer, Kocaeli Elazığlılar Dernek Başkan Yardımcısı Gökhan Büyüksökmen, Kocaeli Karslılar Dernek Başkanı Alican Kazgan, Kocaeli Ahlatlılar Dernek Başkanı Ekrem Yıldırım, Kocaeli Adıyamanlılar Dernek Başkanı Sinan Yıldırım, Kocaeli Niğdeliler Dernek Başkanı Cumali Bozok, Kocaeli Kırşehirliler Dernek Başkanı Ali Kayhan, Kocaeli Van Dernekler Federasyon Başkanı Ahmet Turak, Kocaeli Körfez Agrılılar Dernek Başkanı Nurettin Kaplan, Kocaeli Kars Ardahan Iğdır Vakıf Başkanı Taner Sarıçayır, Körfez Malatyalılar Dernek Başkanı Mehmer Kaya, Körfez Mardinliler Dernek Başkanı Nedim Canlı, Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Dernek Başkanı Hüseyin Öz, Körfez Vanlılar Dernek Başkanı Feyat Yıldız, Kocaeli Ağrı Dernekler Federasyon Başkanı Ömer Yıldırım ve Kocaeli Şanlı Urfalılar Dernek Başkanı Ahmet Karagöz.


 
Etiketler :
Hürriyet’ten - derneklere - çiftte - müjde -
27-03-2021
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi