Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 13-04-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Siyaset > Darbe vergilerle zamlarla da yapılabilir
 
Darbe vergilerle zamlarla da yapılabilir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'de bildiri değil, geçim derdiyle ilgili kriz olduğunu söyledi. ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 07-04-2021 - 15:53

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'de bildiri değil, geçim derdiyle ilgili kriz olduğunu ileri sürerek, "Demokrasiye el uzatan askeri vesayeti de insanımızın kazancına el uzatan takım elbiseli sivil vesayeti de kabul etmemiz mümkün değildir." dedi.
 
Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlenen ve sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
 
Bazı emekli amirallerin yaptığı açıklamayı eleştiren Karamollaoğlu, açıklamanın, "üniformalar çıkarıldıktan sonra" yapıldığı için daha önce emekli büyükelçilerin yayımladığı bildiriyle "aynı mahiyette" görülebileceğini, ancak darbe veya darbe çağrısının hiçbir surette kabul edilemeyeceğini söyledi.
 
"Gece yarısı yayımlanan bu bildirinin, iktidara karşı bir hava sergilemek isterken, en çok iktidarın işine yaradığını" ileri süren Karamollaoğlu, asıl konuşulması gerekenin bildiri değil, 83 milyon vatandaşın derdi olduğunu belirtti.
 
"Darbe sadece postallarla değil, vergilerle zamlarla da yapılabilir"
Türkiye'nin adaletten ekonomiye, dış politikadan eğitime kadar her alanda yaşadığı savrulmanın milleti gelecek kaygısına ve geçim sıkıntısına sürüklediğini savunan Karamollaoğlu, "Milletimizin açlığa, yoksulluğa, adaletsiz gelir dağılımına, hayat pahalılığına mahkum edilmesine bir çare aramak ve bulmak mecburiyetindeyiz." diye konuştu.
 
Çalışan, emek veren, alın teri döken milyonlarca çalışana faiz yükü yüklenmesine rıza gösteremeyeceklerini kaydeden Karamollaoğlu, "Bugün asıl darbe, milletimizin cebine, emeğine, aşına yapılarak, mutfaktaki tencereyi kaynamaz hale getirmek suretiyle yapılmaktadır. Darbe sadece postallarla değil, vergilerle zamlarla da yapılabilir, bunu görmek mecburiyetindeyiz. Demokrasiye el uzatan askeri vesayeti de insanımızın kazancına el uzatan takım elbiseli sivil vesayeti de kabul etmemiz mümkün değildir." ifadesini kullandı.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "geçmişte görevi başındaki generallere yazdıkları mektupta, 'gelişmeler endişe verici, iktidarı uyarın' diyerek fiilen darbe çağrısı yapanların, bugün bazı emekli generaller tarafından hazırlanan bildiriye verdikleri tepkinin, kendilerini derinden düşündürdüğünü" dile getirdi. Karamollaoğlu, şöyle devam etti:
 
"Türkiye'de demokrasiyi rafa kaldıranların, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin işlevselliğini yok edenlerin, fikir özgürlüğüne darbe vuranların, sokak ortasında gazetecilerin, siyasilerin linç edildiği bir ortamın sorumlusu olanların, tek adam rejimini tesis edenlerin, 'demokrasi' diye bir derdi olduğuna inanamıyoruz. Demokrasi, bu ülkede birileri için adeta acıkınca yenilen bir helvadan put haline gelmiştir. Bu sebeple de işlerine geldiğinde demokrasi, işlerine gelmediğinde ise baskı ve tahakküm anlayışı tezahür etmektedir."
 
Karamollaoğlu, "Milli Görüş Hareketi" olarak darbelerden ve darbeci vesayetten, milletle beraber en çok sıkıntıyı kendilerinin çektiğini, 15 Temmuz gecesi tankların karşısında durdukları gibi, bundan sonra da böyle bir zihniyetin her daim karşısında duracaklarını vurguladı.
 
"Devlet bir aylık fitre bedelini vatandaşa yardım olarak versin"
"Bugün içinde bulunduğumuz, bildiri krizi değil, ekonomik krizdir, geçim derdiyle ilgili krizdir." diyen Karamollaoğlu, iktidara, "devlet olarak bir aylık fitre bedelini vatandaşa yardım olarak vermesi" çağrısında bulundu. Temel Karamollaoğlu, şunları kaydetti:
 
"Diyanetin belirlediği fitre miktarı bir kişi için 28 lira, ayda 840 lira eder. Ramazan ayında herkese bu 840 lira fitre bedelinin karşılığını ödeyin. Bir evde iki kişi yaşıyorsa 1680 lira, 3 kişiyse 2 bin 520 lira, dört ve daha fazlasıysa buna göre hesap edilebilir. Bunu iktidar olarak yapabilirseniz, bu o kadar da zor değil, 83 milyonun en azından ramazan ayını sıkıntısız geçirmesine, karnını doyurmasına vesile olursunuz."


 
Etiketler :
Darbe - vergilerle - zamlarla - da - yapılabilir -
07-04-2021
Siyaset
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
 
 
EN ÇOK YORUMLANANLAR
 
 
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi