Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | �leti�im | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap S�k Kullan�lanlar Ekle 13-04-2021
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa  > Gündem > Bütçenin her kuruşu İzmitliler’e harcandı
 
Bütçenin her kuruşu İzmitliler’e harcandı

İzmit Belediyesinin 2020 yılında doğrudan temin limitini aştığını halkın hassasiyetlerini incitecek şekilde denetim raporuna yazıldığını belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Pandemi bilinmezliğinde yapılan acil harcamalar limiti yüzde 2 aştı. Kuruşu kuruşuna vatandaş için harcandı” dedi ...

FaceBook ta paylaş
Ekleme Tarihi : 07-04-2021 - 21:18

 

İzmit Belediyesinin 2020 yılında doğrudan teminle yaptığı işlerin yasal limiti aşmasıyla ilgili olarak konuya açıklık getiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet pandeminin öngörülememesi ve salgın sürecinde öngörülemeyen acil harcamalar çıktığına değindi. Hürriyet, “İzmit Belediyesinin 2020 yılı bütçesi, 5 Ekim 2019 yılında oluşturuldu ve meclis kararı alındı. Böylesine büyük ve dünyayı saran bir salgın yaşanacağından habersiz olarak 2020 yılı bütçesi oluşturuldu.
 
PANDEMİ BİLİNMEZLİĞİ ve ACİLİYET
 
2020 yılı Mart ayında tüm dünyayı olduğu gibi İzmit’i de etkileyen Covid-19 pandemisi, tahmini doğrudan temin limitimizin sadece yüzde 2 üzerine çıkmasına neden olmuştur. Pandemi nedeniyle her şeyin hızlı alınması gerekiyor. Pandemi döneminde vatandaşımız beklemez, sağlık, can, hizmet beklemez. Pandemi sürecinin bilinmezlikleri ve ne yazık ki zorlayıcı şartlarında evet doğrudan limiti aşmak zorunda kaldık. Ki aşmayan belediye de yok. Hızlı hareket etmek gerektiği için sınırı aştık ama alım yöntemlerimiz yasaldır. Açıklayamayacağımız hiçbir şeyimiz asla ve asla yok” dedi.
 
HALKIN AKLINI KARIŞTIRMAK İÇİN
 
Bu zorlu süreçte limitin aşılmasında art niyet aranmaması gerektiğine değinen başkan Hürriyet, “Pandemi sürecinin bilinmezlikleri içerisinde doğrudan limiti aşmak açıklanabilirdir ve kötü niyet taşımayan bir durumdur. Her kuruşu vatandaşımız için harcanmıştır. Tüm harcama kalemlerimizin hepsi açıklanabilir ve hesap verilebilir durumdadır. Ancak vatandaşlarımızın aklını karıştırmak için 26 milyon gibi büyük büyük rakamlar verilmiş ve halkımızın hassas değerleri incitilmeye çalışılmıştır. 
 
RAKAMLAR DOĞRUYU SÖYLÜYOR
 
Buradaki amaç halkı kandırmaktır. 2018’de AKP döneminde doğrudan alımları alt alta sıraladığımızda en yüksek alım tutarı 642 bin lira. Tüm alımları incelediğimizde AKP döneminde 1 yıl içinde 642 bin liradan 50 bin liraya kadar olan alımlarda 97 ayrı firmadan mal ve hizmet alınmış. Biz ise 1 yılda 672 bin liradan 50 bin liraya kadar olan alımlarımızda 147 ayrı firmadan mal ve hizmet almışız. Aradaki farkı görüyorsunuz. AKP bir yılda 97 firmadan mal ve hizmet almış, biz ise 147 ayrı firmadan almışız. Bakıldığı zaman kentimizde birçok esnaftan alışveriş yaptığımız ortadadır” sözlerini kaydetti.


 
Etiketler :
Bütçenin - her - kuruşu - İzmitliler’e - harcandı -
07-04-2021
Gündem
0 Yorum
Haberi Yazdır
 
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
BİM, A101 ve ŞOK…
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi