Untitled Document
Sondakika >> Reklam | Künye | İletişim | Sitene Ekle
 
Kullanıcı Adı Şifre
Yeni Üye
Anasayfa Yap Sık Kullanılanlar Ekle 26-05-2018
ANASAYFA
Gündem Siyaset Kadın Eğitim Spor Polis & Adliye Sağlık Yerin Kulağı Var Magazin İş Dünyası Medya Ekonomi
Ana Sayfa > Mehmet ERYÜREK > Türk bayrağını ayaklar altına aldın başkan!  
Türk bayrağını ayaklar altına aldın başkan!
Önce birilerine yaranmak için mi yaptı diye Hüsn_ü Zan eylerken daha sonra anladık ki; yaranmak istediği birileri olsa da, onlardan da fırça yemiş ve aldığı tepkiler ile yalnız kaldığını anlayarak zevahiri kurtarma derdine düşmüş.
06/06/2017 - 09:34
Mehmet ERYÜREK TÜM YAZILARI
eryurekmehmet@hotmail.com
0 Yorum
5986 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
İşte geldik zurnanın zırt dediği yere!
Yine bizim başkana çaktı!
Başının üstünde kuş kakası ile dolaşan adam!
Benden duyacağınıza emin olabilirsiniz!
Dişlerimizi gıcırdata gıcırdata yaşıyoruz

Konuya vakıf olamayan kardeşlerim için hatırlatmakta fayda var.

Bizim Derince’ mizin vedeal-i iftiharı, müthiş projeler sahibi, bir gelip bir giden, her geldiğinde patlattığı bombalar ile gönüllerde taht kuran, yeşil alan falan demeden her yere beton yığınlarıyla bir şeyler yapmaya çalışan, çok kıymetli başkanı en son Çenesuyu bardak ve pet şişelerinin üzerine kendi deyimiyle Şehitlerimiz kanı olan kırmızı rengi seçerek  ama kanuna göre (!) AY ve YILDIZ koyduğu halde bayrak olmayıp görsel diye tanımlanan bir çalışma yaparak, bu bardak ve pet şişelerin yerlerde atılması, çiğnenmesi, çöpe atılmasını sağlayarak Derince ve Ülkemiz adına büyük bir hizmette bulunmuş lakin Kocaeli’ li hemşerileri olarak bizler bu hizmetin kadir kıymetini bilmediğimizden İstanbul’ dan akın akın gelen telefonlarda “Kocaeliler beğenmiyorsa bize gönderin. Biz sahip çıkarız” diye sahiplendikleri, yani bize inceden inceye geçirdikleri Şehitlerimiz kanı olan kırmızı rengi olan ama –Bayrak- olmayan bir şekil yaptı.

Sonra kendisi çok iyi koku aldığı için havayı soluyarak konuşmaması gerektiği kanaatine vararak, Basın-Yayın Müdürüne beyanat verdirerek yine zevahiri kurtarmaya çalıştı.

Ama birde ne görsün? Müdürü

“Şişelerin üstündeki bantları söküp o şişeleri öyle yere atmamamız gerektiği mealinde bir açıklama yaptı.

Yani o Bayraklı etiketlerin basıldığı şişeler içilmek için değil de sanki Koleksiyon yapılmak için imal edildiğinden onları yere-çöpe atanların halt ettiklerini ima ederek tüm hatayı vatandaşa yüklemekte hiçbir utangaçlık göstermediler.

Bu konu ulusal basına kadar aks edince bu sefer kendi kaleminden döktürdüğü veya mülakat verdiği gazetelerin de katkıları ile aşağıda satırbaşlarından seçtiğim müthiş açıklamayı yapma gereğini duydu Sayın Başkan.

Aşağıda okuyacağınız paragraflarda parantez içine aldıklarım Sayın ve çok değerli Başkanımızın konuşmalarından benim çıkarımlarım ve içine ironi katarak yaptığım yorumlarımdır.

Şöyle buyurmuşlar;

**Bizim amacımız 15 Temmuz’u unutturmamak, akıllarda kalıcı bir iz bırakmak. Bu sebeple böyle bir çalışma yaptık. Şehitlerimiz kanı olan kırmızı rengi bu sebeple seçtik.

Kısa süreli bir hatıra çalışması idi bu. Birkaç günlük baskı çalışması yaptık. 4-5 milyon adet baskı yaptık. 

(Siz 15 Temmuz’u unutursunuz, aklınızda kalmayabilir, biz bu çalışmayı o sebeple yaptık. Belki siz bilmezsiniz ama kırmızı şehitlerimizin kanını temsil eder. Zaten hatıra olsun diye yaptık. Siz niye içip içip yere-çöpe atıyorsunuz. Saklasanıza… Fazla da basmadık zaten! Birkaç günde 4-5 milyon bastık. Biz birkaç günde 4-5 milyon üretim yapabiliyoruz. Varın 1 yılda ne kadar üretim yaptığımızı siz hesap edin!)

**Arayan herkese telefonum açık. Kimi tepki gösterdi, ben anlatınca anlayışla karşıladı. Kimi ise özellikle İstanbul’dan arayanlar ‘Kocaeliler beğenmiyorsa bize gönderin. Biz sahip çıkarız’ dediler. Bu mevzuyu çok fazla büyütmeye gerek yok. Çalışmamız kısa süreliydi ve sona erdi. Bugün bizim şişemizdekilerine benzer pek çok figür mevcut.Sözcü gazetesinin logosunda da ay yıldız var, kırmızı zeminde üstelik. O gazeteyi kimse yere düşürmüyor mu? Hürriyet gazetesinde de mevcut… Kimse neden Hürriyet gazetesini suçlamıyor?

(Ben gece-gündüz telefonu açık biriyim. Beni herkes istediği saatte arayabilir. Bu arada tepki gösteren de oldu canım… Ama ben anlatınca fena ikna ederim. Şu Kocaeli’ de bu yaptığımıza bir sahip çıkmadı… Olsun daha akıllı, bu yaptığımı daha iyi idrak eden, tepki koyanlardan daha zeki olan İstanbul’ lular ise “Kocaeliler beğenmiyorsa bize gönderin. Biz sahip çıkarız” dediler. Gördünüz mü; Siz sahip çıkmadınız, kafanız basmadı ama İstanbul’ lular nasıl sahip çıktılar. Hem bu mevzuyu fazla büyütmeyin ya, yakında reis ilçelerle alakalı bir şeyler yapacak da kulağına gitmesin olur mu? Siz bilmiyorsunuz ama bizim şişelerdekine benzer pek çok figür mevcut. Mesela benim sürekli okuduğum SÖZCÜ’ de, HÜRRİYET’ de falan da aynıları var. Yeni koymuşlar hem de. Anı olsun diye şeyetmişler.JNeden onlara böyle yapmadınız bakayım? Yoksa bizimkiler o gazeteleri evine sokmuyor mu? Pardon orayı unutmuştum.)

**Ben, etiketin üzerinde yer alan bir görseldir, kanunumuza göre bayrak değildir diyorum. Buna rağmen o görsele bakıp bayrağımızı hatırlayanlar var ise saygı olarak etiketi çıkarıp cebine koyabilir. Böylelikle içleri rahatlayabilir.

(Ya kardeşim, o etiketlerin üzerindeki bir görseldir, görsel… Hala anlamadınız mı? Bayrak değildir diyorum kardeşim, değildir. Ben böyle dediğim halde hala o AY YILDIZ lı, Şehitlerimizin kanını temsil eden kırmızıyı BAYRAK diye tutturuyorsanız o zaman etiketi çıkarıp cebinize koyacaksınız. İçinizi böyle rahatlatacaksınız. Bak benim cebimde kaç tane etiket var. Bak…Bak..1-2-3-4-5-6-7… Daha göstereyim mi? Benim içim rahat kardeşim… Bak, Ohhhh… Etiket doluyum MaşaAllah.)

Bu kadar langırtıdan sonra bir de bu bastığım 4-5 milyon adet şişe ve bardakların tüm gelirini 15 Temmuz Şehitlerimizin ailelerine bağışladım deseydi ya!

Ne güzel olurdu değil mi?

Bir başka konudaİnşaAllahbuluşmak üzere.

Bilmeyenlere bir müjde daha; Benzin istasyonumuz ve Çenesuyu tesislerinin yanı başından aldığımız arsalarımız hayırlı olsun Derince’ mize.

Haberiniz yok mu?

Neyse, o işlere ben bakmıyorum…

Konuşanları dinleriz.

Kalın sağlıcakla. 

06/06/2017 - 09:34
Mehmet ERYÜREK
0 Yorum
5986 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Untitled Document

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

FACEBOOK'TA TAKİP ET
 
 
KÖŞE YAZILARI
 
Nazım ÇELİK
Kocaeli’nin melekleri
Elif Merve ALTINTAŞ
Ot gibi yaşıyorum!
 
EN ÇOK OKUNANLAR
   
EN ÇOK YORUMLANANLAR
   
ANKET
 
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE HANGİ ADAYA OY VERECEKSİNİZ?
Tayyip Erdoğan
Muharrem İnce
Meral Akşener
Temel Karamollaoğlu
Selahattin Demirtaş
Doğu Perinçek
 
HAVA DURUMU
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Untitled Document
Tasarım ve Yazılım
Taha Medya
Gündem   Siyaset   Kadın   Eğitim   Spor   Polis & Adliye   Sağlık   Yerin Kulağı Var   Magazin   İş Dünyası   Medya   Ekonomi