Metin Palabıyık’la ilgili şok iddialar!
Tansu Çiller’i geri getireceğim, benim Kocaeli’de şahsi olarak 100 bin oyum var. Ben Genel Başkan olacak adamım’ gibi iddialı demeçler verip tepki gelince de geri vites yapıp ‘Ben böyle bir şey demedim’ diyerek sözünün arkasında bile duramayan DYP Kocaeli eski İl Başkanı Metin Palabıyık’la ilgili şok eden iddialar ortaya atıldı. İşte ayrıntılar..
27-04-2015

DYP Kocaeli İl Başkanlığı görevinden alınan Metin Palabıyık, parti binasına kilit vurup ortadan kayboldu. Yaklaşık 1 haftadır İnönü Caddesi üzeri Ataer İşhanı kat: 1’de yer alan il binası da kapalı. Bir reklam ajansı, maaşını alamayan sekreter, çaycı ve parti faaliyet merkezinin kirasını ödemediği için bina sahibi de Metin Palabıyık’ı her yerde arıyor.  

Palabıyık’ın kendisi hakkında açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Süleyman Melih Furuncu’yu da savcılığa şikayet edeceğim şeklindeki sözlerle tehdit ettiği öğrenildi. 
 
Metin Palabıyık’ın, DYP’de İzmit İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken, ‘Ben Genel Başkan Yardımcısım’ diyerek randevu talep edip İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’la görüştüğünün ortaya çıkması da tam bir skandal.  İl Başkan Yardımcısı Süleyman Melih Furuncu ‘Metin Palabıyık’ın bazı milletvekili adaylarından parti adına yüklü miktarda para aldığını öğrendik. O paraları ne yaptı? Şahsı adına mı kullandı? Parti adına kullanıldığına dair kayıtlarda herhangi bir bilgi yok. Hangi adaydan kaç para aldığını biliyorum. En kısa sürede o paraları partiye iade etsin. Borçları da ödesin’ dedi.