Gariban aileye yeni ev ve yeni eşyalar
Kartepe Belediyesi Acısu Mahallesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi Duran Ailesini Ramazan ayında sıcak bir yuvaya kavuşturdu.
10-06-2017

Gerçek ihtiyaç sahibi Kartepelileri, devletin şefkat eliyle buluşturarak sosyal belediyeciliği en iyi şekilde uygulayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bu kez de Acısu Mahallesinde ikamet eden Zekai Duran ve Ailesinin yüzünü güldürdü. Yeni evlerine kavuşan Zekai Duran, mağduriyetini gideren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkürlerini iletti.
 
Yardımlaşma ve paylaşma ayı olan Ramazanda da vatandaşların imdadına koşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bu kez de Duran ailesini mutlu etti. Yapılan sosyal inceleme sonucunda herhangi bir geliri olmadığı tespit edilen Duran Ailesi için prefabrik tek katlı bir evin temeli atıldı ve ev inşaatı eşyaları ile birlikte aileye teslim edilmek üzere kısa sürede tamamlandı. Evin oturuma hazır olarak tamamlanmasıyla birlikte, geçtiğimiz hafta aileye teslim edildi. Ramazan ayında yeni yuvalarına kavuşan Duran Ailesi anahtarlarını Başkan Üzülmez’in elinden aldı. Evlerini teslim alan ailenin ilk misafirleri de, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve gerekli çalışmaları yaparak aileyi yeni evlerine kavuşturan Sosyal Yardımlar Müdürlüğü çalışanları oldu.
 
Üzülmez: Elimizden geleni yapıyoruz

Zekai Duran ve Ailesi’nin mutluluğuna ortak olan Başkan Üzülmez; “Barınma Hakkı en temel İnsan Haklarının başında gelmektedir. Biz Kartepeli vatandaşlarımızın yaşamlarını ve temel ihtiyaçlarını etkileyen olumsuzlukları giderebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim için vatandaşımızın yaşam standardına katacağımız artılar, bir belediyecilik hizmetinden öte insanı görevimizdir. Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlığı döneminden aldığımız feyz ile milletimize hizmet etmeye ve onların yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi.
 
Yepyeni evi ve yeni eşyalarıyla buluşan Duran Ailesi de yeni bir hayata kavuşmalarına vesile olan Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez ‘e ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak “Allah başkanımızdan razı olsun ve devletimizi, milletimizi korusun” dedi.