Askıda kırtasiye ve oyuncak
Gölcük Değirmendere Müfit Saner İlkokulu 3 / A sınıfı öğretmeni Zeynep Aksu ve 3 / C sınıfı öğretmeni Rana Neşe Kesler’in projelendirdiği Askıda Kırtasiye ve Oyuncak standı büyük ilgi topluyor.
13-11-2017

Değerler Eğitimi Projesi kapsamında hazırlanan stant, okulun salonunda yer alıyor ve bu anlamda askıda toparlanan kırtasiye ve oyuncaklardan, ihtiyaç sahibi öğrenciler yararlanabiliyor. 

Paylaşmak Mutluluktur 

Gölcük Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ‘’ Değerler Eğitimi ‘’ projesine, Değirmendere Müfit Saner İlkokulu yine örnek bir çalışma ile damga vurdu. Okulun 3 / A sınıfı Öğretmeni Zeynep Aksu ve 3 / C sınıfı öğretmeni Rana Neşe Kesler tarafından hazırlanan askıda kırtasiye ve oyuncak standı, okulun ihtiyaç sahibi öğrencileri için kuruldu. Yardımlaşmak ve paylaşmanın mutluluğunu yaşatmak adına hazırlanan projede, öğrencilerin birbirleri arasındaki dayanışması dikkat çekiyor. Evlerinde paylaşmak istedikleri oyuncak ve kırtasiyeleri standa getiren öğrenciler, bir başka arkadaşının ihtiyacını karşılamış oluyor. 

Okuma Alışkanlığına da destek

Proje kapsamında kitaplar da askıya çıkartılıyor. Evde okudukları kitapları ‘’ askıda kırtasiye ‘’ standına bırakan Müfit Saner minikleri, bu şekilde dönüşümlü farklı kitaplar okumanın mutluluğunu yaşıyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Müfit Saner 3 / A sınıfı öğretmeni Zeynep Aksu , yardımlaşmanın önemine dikkat çekerek ‘’ Okulumuzda düzenlediğimiz askıda kırtasiye ve oyuncak standımızla, öğrencilerimizin birbirleri ile yaptıkları paylaşımların önemine dikkat çekiyoruz. Ayrıca bu stanttan okula kalem ve defterini unutarak gelen öğrencilerimiz de yararlanıyor.

Öğrencilerimiz yardımlaşmanın önemini birebir yaşıyor. Paylaşmak mutluluktur.  Projeye destek veren veliler ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz’’  dedi.  Yine okulun 3/ C sınıfı öğretmeni  Rana Neşe Kesler, paylaşmanın öğrenciler arasındaki önemini vurgulayarak ‘’ Hayat paylaştıkça güzel. Askıda kırtasiye ve oyuncak projesi ile paylaşmanın mutluluğunu yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin farklı kitaplar okumalarına da imkan sağlamış olmaktan mutluyuz. Paylaşmak kardeşliktir ‘’ dedi.