Değişime hazır olun!
Son dönemlerin en popüler sporu aletli pilatesin faydaları saymakla bitmiyor.
12-01-2018

Vücuda güç ve esneklik kazandıran aletli pilates, son yıllarda en çok rağbet edilen egzersiz türlerinin başında geliyor. Pilates vücuda doğru bir duruş ve koordinasyon kazandırmasının yanında kasları esnetmek ve bazı güçsüz kasları güçlendirmek için harika bir egzersiz türü.

Normal pilatesin yanı sıra bir alet ile vücudun belirli noktalarına direnç uygulanarak yapılan reformerpilates de bu alanın en yeni uygulamalarından biri. Reformerpilatesi bir uzman eşliğinde yapmak sakatlanma riskini ortadan kaldırırken hareketlerin daha düzgün yapılmasını ve egzersizden tam fayda sağlanmasını da beraberinde getiriyor.

Reformerpilates egzersizleri beden görünümünü düzenleyen ve kilo vermeyi destekleyen birçok egzersiz içerir. Reformerde uygulanan tekniklerle 4 bedene kadar incelmek mümkündür. Ayrıca reformerpilates birçok sporun aksine her yaş grubunun yapabileceği bir egzersizler bütünü olduğundan, fazla kilolarından şikayet eden ve görünümlerinde hoşnut olmayan  farklı yaş grupları için de iyi bir tercih olabilir. Bu anlamda Başiskele’de açılan Yeniköy Plates ,Yeniköy Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Tesisi’nin içerisinde bayanlara hizmet veriyor.
 
İşte aletli pilatesin vücuda etkileri:

1. Duruş bozukluklarını düzeltir
2. Nefes tekniklerini geliştirir
3. Karın kasları forma girer
4. Ağrıları azaltır
5. Esneklik kazandırır
6. Denge sağlar
7.Sakatlanma riskini azaltır.
8.Boyun ve bel fıtığı riskini azaltır.
9.Alt karın kaslarını güçlendirir. Özellikle doğum sonrası sarkık karın problemi olanlar için iyi bir çözüm olacaktır.
10.Kalori yakma oranınız artar ve kaslarınız güçlenir